Anasayfa » Haberler » Genç Girişimcilere “Tecrübe Paylaşımı: Liderlik ve Ekip Yönetimi” Eğitimi

Genç Girişimcilere “Tecrübe Paylaşımı: Liderlik ve Ekip Yönetimi” Eğitimi

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) ve Osmangazi Belediyesi geçtiğimiz yıl aralık ayı başında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında girişimcilik ekosistemine genç girişimciler kazandırılması ve yeni fırsatlar sunulması amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

İş kurma fikri ve girişimcilik yeteneği bulunan genç girişimci adaylarının desteklenmesini amaçlayan protokol çerçevesinde girişimcilik eğitimlerinin yanı sıra mentorluk desteği de sağlanmasını içeren "Girişim 2020 Projesi" kapsamında, Bursa Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. (Bursatto) tarafından yürütülen eğitimin bugünkü konusu “Tecrübe Paylaşımı: Liderlik ve Ekip Yönetimi” oldu.

Girişimcilik faaliyetleri açısından önemli olan “Tecrübe Paylaşımı: Liderlik ve Ekip Yönetimi” konusundaki eğitim Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir tarafından verildi.

Genç girişimci adayları tarafından ilgi ile takip edilen eğitimde Rektör Prof. Dr. Karademir, insanın fiziksel ve ruhsal özellikleri ile bir birey olduğunu belirterek, kişinin sahip olduğu tüm özellikleri ile toplumda kendini ifade etmesinin önemli olduğunun altını çizdi. Bireylerin kaliteli olmasının eğitim seviyesi ile ilgili olduğunu da aktaran Prof. Dr. Karademir, kaliteli bireylerin yoğunlukta olduğu toplumların, refah seviyelerinin de yüksek olduğunu bildirdi. Liderlik ve yöneticiliğin farklı yapıda olgular olduğunu söyleyen Prof. Dr. Arif Karademir, Topluma yönelik her türlü sorunda ihtiyaç duyulan çözüme yönelik fikirleri bulunan, bu fikirleri sayesinde eyleme geçen ve çevresindeki insanları da fikirleri yönünde eyleme geçmelerini sağlayan insanların ortaya çıkmasının, eğitim sayesinde olduğunu da vurguladı.   

“Tecrübe Paylaşımı: Liderlik ve Ekip Yönetimi” eğitiminde konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, sanayi şehri Bursa’daki üretimin tüm dünyaya yansıdığına dikkat çekerek; “Belediye olarak çok sayıda sosyal ve kültürel projelerimiz, şehircilik çalışmalarımız var. Ancak bununla beraber iş fikirleri olan insanları da desteklemek gerektiğini düşünüyoruz. Bu nedenle İş Geliştirme Merkezimizi kurduk. Bu merkezle, kişinin projesini veya iş düşüncesi varsa bunları Bursa Teknik Üniversitesi gibi iş bilen kurumlar ile eşleştirmeyi, bu sayede de onların ufkunu, düşüncesini açmayı ve geliştirmeyi amaçladığımız bir projedir. Bu arkadaşlarımıza iyi bir eğitimden sonra bir işyerine girip, çalışmak yerine iş düşüncelerini gerçekleştirme fırsatı sunmak istiyoruz. Katılımcılarımız, eğitimler neticesinde kendi işini kurabilecek, iş fikirlerini ve projelerini uygulayamaya koyarak düşüncelerini üretime dönüştürerek ülke sanayisine katkıda bulunacaklarını temenni ediyorum” dedi.

 

Prof. Dr. Arif Karademir'in verdiği  “Tecrübe Paylaşımı: Liderlik ve Ekip Yönetimi” Eğitimi videosuna ulaşmak için tıklayınız.