Anasayfa » Haberler » BTÜ Tiyatro Topluluğu 18 Mart’ta Sahnede Olacak

BTÜ Tiyatro Topluluğu 18 Mart’ta Sahnede Olacak

Her yıl 18 Mart günü büyük bir zafer coşkusu, şehitlerimize rahmet okuyarak ve gazilerimizi minnetle anarak kutladığımız Çanakkale Savaşı Zaferi'nin yıl dönümünde Bursa Teknik Üniversitesi Tiyatro Topluluğu hazırladıkları "Çanakkale: ONLAR ERDİ ŞEHADETE" adlı oyunları ile sahnede olacak.

Geçtiğimiz yıllarda sahneye koydukları oyunlar ile büyük başarılara imza atan Bursa Teknik Üniversitesi Tiyatro Topluluğu,18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıl Dönümünde "Çanakkale: ONLAR ERDİ ŞEHADETE" isimli oyunla bir kez daha izleyicilerin önüne çıkacak.

Düşman devletlerinin sahip oldukları silah ve asker gücü ile İstanbul ve Anadolu üzerindeki emperyalist emellerinin konu edildiği oyunda, bir yandan yeniden toparlanan milletin uyanışı ve kadın-erkek nasıl birlikte savaşılacağını destansı bir ifade ile gözler önüne serilirken, diğer yandan ise  Kınalı Hasan, Yahya Çavuş ve Koca Seyit gibi kahramanların hikâyeleri de yer alıyor. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün savaş sırasında aldığı isabetli kararların yanı sıra, davranışlarıyla askerleri nasıl cesaretlendirdiğinin de anlatıldığı oyunda, Şerife Bacı ve daha nice Kahraman Türk Kadınlarının çektiği çileler, cephelerde yaşanan olaylar aracılığı ile seyirciye aktarılıyor.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıl Dönümünde seyirci önünde olmak için yoğun çalışma sürdüren BTÜ Tiyatro Topluluğu, "Çanakkale: ONLAR ERDİ ŞEHADETE" adlı oyunları ile 18 Mart 2020 Çarşamba günü Barış Manço Kültür Merkezi'nde sahne alacak.