Anasayfa » Haberler » Oryantasyon Programını Çoşku ile Gerçekleştirdik

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) yeni öğrencilerinin adaptasyonunu sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği faaliyetler  çerçevesinde Üniversitemiz Yıldırım Yerleşkesi'nde  coffee break'le bir araya gelen öğrencilerimiz, Seviye Belirleme Sınavının ardından kafeteryada gerçekleştirdiğimiz sunuma katıldılar.

Programda Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Arif KARADEMİR, öğrencilere  yaptığı konuşmada, Bursa'nın mühendislik okuyan bir öğrenci için avantajlarını anlattı. Yeni açılan bir üniversite olmasına rağmen Bursa Teknik Üniversitesi'nin kendilerine iyi bir gelecek sunduğunu ve öğrencilerin de bunun farkına varmalarının gerektiğini ifade etti.

Sağlık,Kültür,Spor Daire Başkanlığının koordinasyonunda hazırlanan programda öğrencilere verdiğimiz hizmetler ile gerçekleştirdiğimiz sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler ile ilgili sunum yapıldı.

Diller Yüksekokulu, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ve Bilgi İşlem Daire Başkanlığı da yaptıkları sunumlarda öğrencilerimizi kendi çalışma ve faaliyet alanlarıyla ilgili olarak bilgilendirdiler.

Üniversitemiz Öğrenci Konseyi ve Öğrenci toplulukları da yeni öğrencilerimize kendi faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Sunumları ilgiyle izleyen öğrencilerimiz, programın ardından öğrenci topluluklarımızın yıl içinde yapmayı planladığı etkinlikler hakkında bilgi aldılar.