Anasayfa » Haberler » BTÜ, KOSGEB işbirliği

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Bursa Bölge Müdürlüğü işbirliğine gidiyor.

KOSGEB Bursa Bölge Müdürü Ahmet Akdağ, KOSGEB tarafından desteklenmek üzere projelendirilen Ar-Ge çalışmalarının değerlendirilmesi safhasında, üniversitelerin desteklerine ihtiyaç duyduklarını ve BTÜ ile işbirliğine hazır olduklarını söyledi.

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunan KOSGEB Bölge Müdürü Ahmet Akdağ, KOSGEB’in çalışmaları hakkında Rektör Sürmen’e bilgi verdi.

KOSGEB desteklerinden faydalanmak isteyen girişimcilerin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine katıldıklarını ve eğitimlerde 60 saatlik pratik ve teorik bilgiler verildiğini belirten Akdağ, “Girişimciler bu eğitimlerde aldıkları bilgilerle atılacakları iş alanında detaylı fizibilite çalışmaları yapabilirken, bu çalışmaların olumlu veya olumsuz sonuçlarını tespit etme imkanını bulabiliyorlar” dedi.


Bugüne kadar 40 bin kişinin bu eğitimlerden faydalandığı bilgisini veren Akdağ, Bursa’da ise 2 bin kişinin bu eğitimlerden faydalandığını ve bu rakamın bin 300’ünün son 6 ayda olduğunu ifade etti. Akdağ, önlerine gelen projelerin değerlendirme komisyonlarında incelenmesi aşamasında, akademisyenlerin desteğini almaya hazır olduklarını dile getirdi.

REKTÖR SÜRMEN: YENİ BÖLÜMLERİ BTÜ KAZANDIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

KOSGEB’le işbirliği yapmaya hazır olduklarını belirten BTÜ Rektörü Prof. Dr. Sürmen de, 6 fakülte ve 2 enstitüdeki mevcut olan kadro ile KOSGEB’in yanında olduklarını söyledi. Bu ay içerisinde 90-100 kişilik akademik kadro için ilan verileceğini belirten Sürmen, “Ülkemize ve kentimize katkı koyma noktasında bizden beklenenlere cevap vermek için elimizden geleni yapıyoruz. Bu bizim birinci önceliğimiz” dedi.

Bu öğretim yılında Makine Mühendisliği ve Kimya Bölümü’ne öğrenci alarak eğitim hayatına başladıklarını hatırlatan Rektör Sürmen, gelecek öğretim yılında Orman Fakültesi ile Doğa Bilimleri, Mimarlık ve Mühendislik Fakülteleri’nde yeni bölümlere öğrenci almayı planladıklarını ifade etti.

KOSGEB Bursa Bölge Müdürü Ahmet Akdağ’ın ardından Prof. Dr. Ali Sürmen, Anadolu Ajansı Bursa Bölge Müdürü Kamuran Akkuş’u makamında ağırladı.