Anasayfa » Haberler » Birikimlerimizle Her Zaman Yanınızdayız...

Birikimlerimizle Her Zaman Yanınızdayız...

     Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Ergün  Efendioğlu’nun  davetlisi olarak Sanayicilerle bir araya gelen Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen Üniversite-Sanayi  İşbirliği çerçevesinde ortak çalışmalar yapmak, projeler üretmek  ve  ikili ilişkilerin  geliştirilmesini sağlamak amacıyla Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odasına (OTSO) ziyarette bulundu.

Sanayicilere hitap eden Prof.Dr.Ali Sürmen Sanayicilerimizin problemlerini biliyoruz, birikimlerimiz ile sanayicilerimizin yanındayız, Bursa Teknik Üniversitesi olarak her türlü desteğe hazırız, dedi. BTÜ Rektörü Sürmen ”Akademisyenlerin uzun yıllar çalışarak ve dirsek çürüterek kazandıkları bilimsel-akademik bilgi birikim ve tecrübelerini bölge ve ülke sanayinin  istifadesine sunması  ve  bunun daima kaygısını ve sorumluluğunu taşıması gerekir. Bizler bu amaç ve düşünce ile yola çıktık, üzerimize düşen hangi görev ve sorumluluk var ise işbirliğine ve hizmete hazırız ve varız.”dedi.

Bursa Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Şule Altun, Üniversitemiz Makine, Lif ve Polimer ,Gıda ve Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü öğretim elemanlarımız ile Orhangazi‘de Tekstil, Otomotiv, Gıda ve İnşaat sektöründe faaliyet gösteren sanayici ve üreticilerin de katıldığı program da  Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Ergün  Efendioğlu, Bursa Teknik Üniversitesinin Orhangazi  Ticaret ve Sanayi Odasını ziyareti vesilesiyle  duyduğu memnuniyeti  belirterek Prof.Dr.Ali Sürmen’e teşekkür etti.

Programda sektör temsilcileriyle, sektör alanında akademik çalışmalar yapan üniversitemiz öğretim üyeleri karşılıklı görüş alış verişinde bulundular.