Anasayfa » Haberler » Barış Pınarı Harekatına BTÜ Desteği

Barış Pınarı Harekatına BTÜ Desteği

Türk Silahlı Kuvvetleri’nce Suriye’nin kuzeyinde  YPG/PKK ve DAEŞ terör örgütlerine karşı başlatılan ve güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok ederek bölgeye barış ve huzuru getirmeyi amaçlayan Barış Pınarı Harekatına Bursa Teknik Üniversitesi öğrenci ve personelinden destek açıklaması geldi.

BTÜ Mimar Sinan Yerleşkesinde düzenlenen Barış Pınarı Harekâtı destek etkinliğinde Rektör Prof. Dr. Arif Karademir öğrencilere ve personele seslenerek “Bundan beş altı asır önce Osmanlı egemenliğinde ilim ve medeniyetin beşiği iken bugün terör bataklığına dönüşen topraklara tekrar barış ve huzur getirmek üzere Türk Silahlı Kuvvetlerimizce başlatılan barış Pınarı Harekatını destekliyor askerlerimize muvaffakiyet diliyoruz. Sosyal medyadan terör örgütleri ve sempatizanları tarafından montaj fotoğraflar ile harekatı karalayıcı kampanyalar başlatılmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve çok değerli komutanlarımızın da belirttiği gibi Barış Pınarı Harekâtının amacı gözyaşını dindirmek ve bölgede barış ve huzur ortamı sağlamaktır. Bu konuda siz değerli gençlerimizden yoğun kullandığınız sosyal medyada aktif olmanızı, ordumuza askerlerimize ve devletimize sahip çıkmanızı istirham ediyorum. Hangi görüş ve düşünceden olursak olalım bu desteği ve birlikteliği sağlamalıyız. Biz bir olursak varız, ayrılırsak yokuz.” şeklinde konuştu. 

BTÜ Öğrenci Toplulukları Platformu adına yapılan sözlü açıklamada ise; “Tarihimizin en kritik dönemlerinden birini yaşadığımızı uzun süredir hissediyorduk. Şimdi ise ciddi bir kırılmayla hem özgürleştiğimiz ve bağımlılıklarımızdan kurtulduğumuz hem de doğruluğuna inandığımız değerler ile barışı inşa edeceğimiz bir sürece başlıyoruz. Bizler, seferin bereketine ve zaferin yakın olduğuna inanıyoruz. Vakit, milletçe bir olmak, kardeş olmak ve etrafımızda oluşturulan tehdit çemberini kırmak vaktidir. Askerimiz hudut sınırlarımızı korumak adına, dün öğle saatlerinden itibaren resmen teröristlerle mücadeleye başladı. Askerimizin ve ordumuzun yanında olduğumuzu göstermek adına bizler de Bursa Teknik Üniversitesi Birlik Platformu olarak farkındalık oluşturmak istedik. Bugün burada dağıttığımız Türk Bayrakları ve birazdan hep birlikte okuyacağımız İstiklal Marşımız ile bu vatanın bölünmez bir bütün olduğunu, gerek sınırlarımız içinde gerekse sınırlarımız dışında yaşlısıyla genciyle, kadınıyla erkeğiyle bu vatanı koruyacağımızı tüm dünyaya haykıracağız. Allah ordumuzun yardımcısı olsun. Birlik ve beraberliğimizi daim kılsın.” ifadeleri kullanıldı.

Barış Pınarı Harekâtı destek etkinliği, öğrenci ve personel tarafından okunan İstiklal Marşı ve dualar ile sona erdi. Mimar Sinan Yerleşkesi içerisinde yer alan Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Camii’nde de öğle namazı öncesi Fetih Suresi okunarak dualar edildi. 

İlgili Linkler
Sayın Cumhurbaşkanımızın Barış Pınarı Harekatı’na İlişkin Basın Açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı: Barış Pınarı Harekatı Basın Açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı: Barış Pınarı Harekatı’nda Sadece Teröristler Hedef Alınıyor

Bursa Teknik Üniversitesi: 10 Maddede Barış Pınarı Harekatı’nın Amaç ve Hedefleri