Anasayfa » Haberler » İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban BTÜ’yü Ziyaret Etti

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban BTÜ’yü Ziyaret Etti

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Başkan Yardımcısı Ridvan Kocaağa ve Strateji Geliştirme Müdürü Mehmed Akif Aslan Bursa Teknik Üniversitesi’ne (BTÜ) ziyarette bulundu. Rektörlük toplantı salonunda gerçekleşen ziyarette İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ve ekibi, BTÜ rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Kurt, Bursa Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Doç. Dr. Nadir Yıldırım, Dr. Öğr. Üyesi Cihan Kaboğlu hazır bulundular. Bursa Teknik Üniversitesi ve İnegöl Belediyesi arasında yürütülebilecek projeler ve işbirliklerinin görüşüldüğü toplantıda, BTÜ’ de devam eden çalışmalar ve Bursa Teknoloji Transfer Ofisi’nin (Bursatto) faaliyetleri hakkında geniş çaplı bilgilere yer verildi.

Bursa Teknik Üniversitesi’nin yarışmacısı ve aynı zamanda akademik paydaşı olduğu TEKNOFEST Havacılık ve Uzay Teknolojisi Festivaline katılan takımlarımız hakkında bilgilerin aktarıldığı toplantıda, üniversitemizde yürütülen araştırma ve geliştirme (AR-GE) faaliyetlerinden bahsedildi. Akıllı şehircilik hakkındaki planlamalarını aktaran İnegöl Belediye Başkanı Taban, varlıkları ve kaynakları verimli bir şekilde yönetmek, insanlara ve doğaya zarar veren gürültü, çevre kirliliği gibi faktörlerden kurtulmak amacıyla yapmak istedikleri çevre dostu projelerden bahsetti.

Akıllı şehirlerin yalnızca teknolojik şehirler olmadığını aynı zamanda yaşanabilirlik, erişim, trafik ve çevresel sorunlarından arınmak için tüm paydaşların birlikte hareket ettiği mekanlar olduğunu ifade eden Taban İnegöl’ün bu anlamda nasıl daha hızla gelişebileceği hakkında bilgiler paylaştı. Bu samimi ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Arif Karademir, İnegöl Belediyesi ile beraber yürütecekleri projelerin halkımıza sağlayacağı katma değerden büyük memnuniyet duyacağını, şimdi ve gelecekte oluşturulacak tüm işbirliklerinden kuvvet ve beraberlik doğacağını sözlerine ekledi.