Anasayfa » Haberler » Milletvekili Doç. Dr. Aykan Erdemir Üniversitemizi ziyaret etti

CHP Bursa Milletvekili Doç. Dr. Aykan Erdemir, Meclis’te üniversitelerin sesi olmak ve işbirliğini artırmak için kolları sıvadı. Erdemir bu kapsamda Bursa’nın ikinci devlet üniversitesi olan Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Ulcay’ ı ziyaret etti.

BTÜ’yü ziyaret eden 24’üncü Dönem Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Milletvekili Doç. Dr. Aykan Erdemir, Bursa’nın mevcut imkanlarıyla dünya şehri olabileceğini, ancak bunun yüzünü dünyaya açmasıyla gerçekleşebileceğini söyledi.

ODTÜ’ de 6 yıl boyunca Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcılığı yaptığını hatırlatan CHP Bursa Milletvekili Erdemir, başta sosyal bilimler alanında olmak üzere desteğe ihtiyaç duyulan tüm konularda BTÜ ile işbirliği içerisinde olacağını belirtti.

CHP Milletvekili Erdemir’i ağırlayan Rektör Sürmen, bir süre önce başlatmış oldukları “arama toplantıları”na dikkat çekerken, “Bu güne kadar gerçekleştirdiğimiz arama toplantıları gösteriyor ki; bizim tek eksiğimiz iletişim. İletişim eksikliğinin doğurmuş olduğu güven eksikliği ise üniversite-sanayi işbirliği için bir diğer engel olarak karşımıza çıktı” dedi. Bugüne kadar 5 arama toplantısı yaptıklarına dikkat çeken Sürmen, 5 toplantı daha yapacaklarını bildirdi.

BU KADROLARA GÜVENİN”

Bu güne kadar güven eksikliğinden kaynaklanan irtibat kopukluğunun sonuçlarının yerelde yapılan projelerde hissedildiğini söyleyen Sürmen sözlerini şöyle sürdürdü:

Üniversitelerle mevcut olan güven eksikliği yerel bazda çözülebilecek projelere dahi yansırken, yöneticilerimiz çözümü hep başka yerlerde arar hale geldiler. Bu güven eksikliğinin giderilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Umarız ki yöneticilerimizi bundan sonraki projelerde ilk olarak yerelde çözüm arayışında olurlar. Bilmeliyiz ki, bu kadrolar bu çalışmaların üstesinden gelebilir.”