Anasayfa » Haberler » Yaz Okulu Sertifika Töreni Tam Not Aldı

Yaz Okulu Sertifika Töreni Tam Not Aldı

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Sağlık, Kültür Spor Dairesi Başkanlığı'nın (SKSDB) organizasyonunda, Yabancı Diller Yüksekokulu ve  Diyanet Gençlik Merkezinin katkılarıyla 1 Temmuz - 09 Ağustos 2019 tarihleri arasında 6-12 yaş aralığındaki çocuklar için yaz okulu düzenlendi.  

Toplam 184 saatlik yaz okulu kapsamında 60 saat dini bilgiler ve Kuran-ı Kerim, 18 saat futbol,  21 saat okçuluk,  9 saat satranç,  9 saat halk oyunları, 9 saat tenis,  9 saat basketbol, 9 saat masa tenisi ve 36 saat İngilizce dersleri verildi. Yaz okulunu başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifikalarının takdim edildiği törende, öğrencilerin Kuran-ı Kerim, şiir, hadis okuma ve İngilizce konuşma becerileri velilerle buluştu. 

Veliler ve katılımcılar tarafından ilgiyle izlenen organizasyonun açılış konuşmasını yapan BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir gerçekleştirilen yaz okulu programından duyduğu memnuniyetini dile getirdi. Rektör Karademir: “Bugün burada olan siz sevgili çocuklar ve sevgili veliler hepiniz hoş geldiniz. Öncelikle bir ailenin evladına bırakacağı en güzel mirası olan eğitim mirasını çocuklarınıza sunduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum. Biz Türkiye Cumhuriyeti olarak Doğu ve Batı medeniyetleri arasında çok önemli bir yerde bulunuyoruz. Kuvvetli bir ülke olmalıyız, bununda başlangıcı eğitimden geçiyor. Gençlerimiz bizim için çok önemliler. Onlar bizim geleceğimiz, o nedenle ben yapılan bu organizasyonu çok önemli ve yerinde buluyorum. Niyetimiz gençlerin üniversite ortamını solumaları, kendilerini keşfetmeleri. Yazın çocuklar tablet, internet ve televizyon önüne itiliyor biz bunu tasvip etmiyoruz o nedenle inşallah bu etkinliğin gelecek çalışmalar için zemin hazırlayacağını umuyorum. Birçok hocamızın bu organizasyonun her aşamasında pek çok emeği var, yaz okulumuzda 1 çocuğumuza 1 eğitmen düştü o nedenle en büyük teşekkürü onlar hak ediyor.” şeklinde konuştu. 

BTÜ Yaz Okulu kapsamında 184 saat eğitim gören çocuklara katılım belgesi ve madalyalarının takdim edildiği sertifika töreni velilerin ve eğitimcilerin toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.