Anasayfa » Haberler » Orjin Otomotiv ile İşbirliği Protokolü

Orjin Otomotiv ile İşbirliği Protokolü

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) sanayi kuruluşları ile geliştirdiği çalışmalara bir yenisini daha ekleyerek Orjin Otomotiv firması ile işbirliği protokolü imzaladı. Üniversite - sanayi işbirliği doğrultusunda imzalanan protokol ile BTÜ’de eğitim gören lisans öğrencilerinin Sektörel Eğitim Programı (BTÜ-SEP) çalışmaları, bölgesel, ulusal ve uluslararası alanda kongre, sempozyum, çalıştay gibi etkinliklerin düzenlenmesi ve bilimsel araştırmalar alanlarında ortak çalışmalar yapılması hedefleniyor. 

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir ile Orjin Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Kadri Öztürk tarafından imzalanan protokol töreninde, Bursa Teknoloji Transfer Ofisi (BURSATTO) Müdürü Doç. Dr. Nadir Yıldırım, Doç. Dr. Onur Saray, BURSATTO Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Cihan Kaboğlu, Arş. Gör. Dr. Duygu Gazioğlu Rüzgar, Uzman Furkan Özyiğit ile Orjin Otomotiv Genel Müdürü Mesut Adalı ve Üretim Direktörü Cihan Yargıç hazır bulundu.

Yenileme pazarına yönelik olarak binek ve hafif ticari araçlar için süspansiyon ve direksiyon parçaları üreterek satışlarının %80’ini başta Avrupa ve Güney Amerika ülkelerine ihraç eden Orjin Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Kadri Öztürk, BTÜ ile ortak çalışmalar yapmayı önemsediklerini belirterek Üniversite ile işbirliği içinde olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, üniversite - sanayi işbirliği çalışmalarına her geçen gün yeni paydaşlar eklediklerini dile getirdiği açıklamasında; “Akademik faaliyet ve araştırma-geliştirme çalışmalarımızı ‘Yenilikçi Devlet Üniversitesi’ vizyonuyla sürdürüyoruz. Sanayi işbirlikleri kapsamında Üniversitemiz bünyesinde gerçekleştirilen Ar-Ge faaliyetleri ve test analiz imkânlarından başta Bursa olmak üzere bölge firmalarının da en üst seviyede faydalanması için çalışmalarımızı hassasiyetle sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.