Anasayfa » Haberler » Öğrencilerimiz Üniversite-Sanayi İşbirliği Projesi Kapsamında Ermetal'i ziyaret etti.

Bursa’nın yıllardır özlem duyduğu Üniversite-Sanayi ve sanayici işbirliği çalışmaları hız kazandı. Bu kapsamda Bursa’nın ikinci devlet üniversitesi olan Bursa Teknik Üniversitesi’nin (BTÜ), üniversite-sanayi işbirliği projesiyle öğrenciler sanayicileri işyerlerinde ziyaret ederek, sanayicilerin hem tecrübelerinden faydalanıyor hem de üretim aşamalarını yerinde inceleme fırsatı buluyor.

BTÜ’ nün üniversite ve sanayici işbirliği için başlattığı ziyaretlerin ilki Ermetal Fabrikası ile başladı. Ziyarette Ermetal Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Gülener’in konuğu olan BTÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Ulcay ile BTÜ’lü öğrenciler, Türk kalıp sektörünün öncü firmaları arasında yer alan firmanın üretim bandını inceleme şansı buldular.

Üretim bandı ziyaretinden sonra öğrencilere konferans salonunda tecrübelerini aktaran Gülener, bugüne kadar hiçbir zaman karanlığa kurşun sıkmadığını, gerçekçi projeler ile adımlarını her zaman yere sağlam bastığının altını çizdi.

Bugüne kadar üniversite-sanayici işbirliği gittiği her toplantıda işittiğini belirten Fahrettin Gülener, bu durumun BTÜ’nün ziyaretine kadar hayata geçmediğini hatırlatarak, “Ben şahıs olarak iş yaşamımdaki tecrübelerimi onlarca öğrenci ile paylaştım. Yalnız şunu belirtmek isterim ki, bugüne ’dek öğrencileriyle yanıma gelen ilk üniversitesiniz” dedi.

Fahrettin Gülener, bu projenin sonucunun Bursa için önemli olduğunu vurguladı.

Ermetal Şirketler Grubuna gerçekleştirilen bu ziyaretle önemli bir çalışmayı hayata geçirdiklerini söyleyen BTÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen, sanayi şehri diye nitelendirilen bir şehirde, üniversite ve sanayinin ayrı düşünülemeyeceğini, ilki gerçekleştirilen bu çalışmanın farklı dönemlerde devam edeceğini söyledi.