Anasayfa » Haberler » BTÜ Standları Bilimsel Projeler ile Öne Çıktı

BTÜ Standları Bilimsel Projeler ile Öne Çıktı

Bursa’da düzenlenen Turkish Airlines Science Expo ve İstanbul’da gerçekleştirilen Türkiye İnovasyon Haftası etkinliklerinde Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) standları ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BEBKA tarafından sekizincisi düzenlenen ve Türkiye’nin en büyük bilim festivali olan Turkish Airlines Science Expo’da Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir eşliğinde BTÜ standında incelemelerde bulundu. BEBKA ve BTÜ bünyesinde kurulu Bursa Teknoloji Transfer Ofisi (BTTO) işbirliği ile geliştirilen SEEDUP İnovatif Girişimcilik Programı’nın genç girişimci adaylarına tanıtıldığı BTÜ standında öğrenci toplulukları tarafından imal edilen ve 2018 TEKNOFEST yarışmalarında birincilik elde eden drone ve İHA’lar ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.  

Yerli ve Milli Üretim Vurgusu
Rektör Prof. Dr. Arif Karademir BTÜ’de gerçekleştirilen çalışmalar ile ilgili yaptığı açıklamasında; “Öğretim üyelerimiz, öğrencilerimiz ve başta Bursa Teknoloji Transfer Ofisi olmak üzere tüm araştırma merkezlerimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yerli ve milli üretim konusundaki kararlılığı doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir. Sanayi ve kamu paydaşlarımız ile işbirliği içerisinde, laboratuvar altyapımızı ve Ar-Ge olanaklarımızı da kullanarak katma değeri yüksek ürünleri ülkemize kazandırabilmek için üzerimize düşeni yapmaktayız.” şeklinde konuştu.

İstanbul Harbiye Kongre Merkezinde gerçekleştirilen Türkiye İnovasyon Haftasında ise BTTO ve Kariyer Gelişimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (BUKAGEM) yetkilileri tarafından ziyaretçilere BTÜ öğretim üyeleri tarafından hazırlanan bilimsel araştırma projeleri ile öğrenciler tarafından imal edilen insansız hava araçları ve elektrikli otomobiller hakkında bilgi aktarıldı.