Anasayfa » Haberler » ELS EQuilibrium AŞ ile İşbirliği Protokolü

ELS EQuilibrium AŞ ile İşbirliği Protokolü

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) ile Els EQuilibrium A.Ş. arasında üniversite-sanayi çalışmaları kapsamında işbirliği protokolü imzalandı.

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir ile Els EQuilibrium Genel Müdürü Mehmet Cihan Ufakak tarafından imzalanan protokol töreninde; BTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Kurt, Bursa Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nadir Yıldırım, Üniversite - Sanayi İşbirliği Uzmanı Furkan Özyiğit ve Els EQuilibrium Ar-Ge Merkezi Müdürü Aşkın Altınyeken hazır bulundu.

Üniversite - Sanayi işbirliği doğrultusunda; BTÜ’de eğitim gören lisans öğrencilerinin Sektörel Eğitim Programı (BTÜ-SEP) çalışmaları, bölgesel, ulusal ve uluslararası alanda kongre, sempozyum, çalıştay gibi etkinliklerin düzenlenmesi ve ortak bilimsel araştırmalar gibi çalışma alanlarını kapsayan protokolün hedeflerine ulaşması için her iki taraf ta her türlü işbirliğine açık olduğunu ifade etti.

ELS Equilibrium A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Cihan Ufakak BTÜ ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek işbirliği kapsamının daha geniş alanlara yayılarak sürekli olmasını hedeflediklerini belirtti.

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, sanayi ile gerçekleştirdikleri ortak çalışmalara her geçen gün yenilerin eklediklerini dile getirdiği açıklamasında; “Akademik faaliyet ve araştırma-geliştirme çalışmalarımızı ‘Yenilikçi Devlet Üniversitesi’ vizyonuyla sürdürüyoruz. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca (YÖK) onaylı Sektörel Eğitim Programı (BTÜ-SEP) ile lisans öğrencilerimizin anlaşmalı firmalarda bir dönem boyunca tam zamanlı çalışmalarını ve iş tecrübesi kazanmalarını sağlıyoruz. İş dünyası ile kurduğumuz işbirlikleri ile üniversitede ürettiğimiz bilgiyi teknolojik ürünlere dönüştürmeyi hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.