Anasayfa » Haberler » IEEE Türkiye Marmara Bölgesi 2. Vizyon Toplantısı

IEEE Türkiye Marmara Bölgesi 2. Vizyon Toplantısı

IEEE Türkiye (Uluslararası Elektrik-Elektronik Mühendisleri Enstitüsü) Öğrenci Kolları Marmara Bölgesi 2. Vizyon Toplantısı Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Mimar Sinan Yerleşkesi’nde düzenlendi.

BTÜ IEEE Öğrenci Topluluğu tarafından organize edilen etkinliğin açılış programı 25 üniversiteden 500’e yakın öğrencinin katılımı ile Mimar Sinan Yerleşkesi Turkuaz Salon’da gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını gerçekleştiren BTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hamdi Öğüt, öğrencilere BTÜ hakkında bilgiler aktardı. Öğrencilere ünlü bilim insanlarının hayatlarından örnekler veren Prof. Dr. Hamdi Öğüt, çok okumanın ve hayal kurmanın önemine değindi.

IEEE Türkiye Marmara Bölgesi 2. Vizyon Toplantısı, açılış programı sonrasında BTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nurettin Acır ve Bursa Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Nadir Yıldırım’ın sunumları ve gün boyunca eşzamanlı yürütülen kaynaştırma - temsilci oturmaları ile devam etti.

Etkinliğin ikinci gününde düzenlenen gezi ile öğrenciler Bursa’nın tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini inceleme fırsatı buldular.