Anasayfa » Haberler » BTU-CAD BTÜ Kariyer Günleri

BTU-CAD BTÜ Kariyer Günleri

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) 24 - 26 Nisan tarihleri arasında üç gün sürecek BTÜ Kariyer Günleri (BTU-CAD) etkinliğine ev sahipliği yapıyor. BTÜ Makine Teknolojileri Robot ve Otomasyon Topluluğu, Malzeme Teknolojileri Topluluğu, Mesleğe Atılım Topluluğu, IEEE BTÜ Öğrenci Topluluğu, Kimya Topluluğu ve Elektrik Mühendisleri Odası Öğrenci Komisyonu topluluklarının ortaklaşa düzenlediği etkinlikte sektörün öncü ve alanında uzman isimler üç gün boyunca 27 ayrı oturumda öğrencilerle buluşuyor. 

Sizin Başarınız BTÜ’nün Başarısıdır
Organizasyonun açılış konuşmasını yapan BTÜ Rektörü Prof.Dr. Arif Karademir, programın düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti dinleyicilerle paylaştı. Bu etkinliğin yapımında emeği geçen danışman öğretim üyelerine ve öğrenci kardeşlerime çok teşekkür ederim diyen Prof. Dr. Karademir; “Sevgili danışman hocalarım, sevgili öğrenciler ve değerli katılımcılar, etkinliğe göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı çok teşekkür ederim. Bu çalışmada tüm ekosistem siz genç arkadaşlarımın başarısı için dönüyor. Ben öğrencilerin bizatihi bu gibi projelerin içinde yer almasını çok önemli buluyorum. Bu tip organizasyonlar küçük bir adımla başlar ve büyüyerek devam eder. Bugün görüyorum ki salonumuz kalabalık, sizlerin büyük emeğinin olduğunu anlıyorum, önümüzdeki yıllarda umarım konuşmacı arkadaşlar sizin aranızdan çıkar. Sizin performansınız, sizin başarınız BTÜ’nün başarısı olarak anılacaktır. Tekrar katılımcılara teşekkür ediyor ve programın hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu. 

BTU-CAD organizasyon komitesi başkanı İbrahim Bilen katılımcılara seslendiği konuşmasında “Bugün burada BTU-CAD başkanı olarak değil, ekibimin sesi olarak bulunuyorum. Bu organizasyonu gerçekleştirmek adına çıktığımız yolda, ilk defa düzenlemenin getirdiği tüm zorlukları göz önüne alarak bir bütün halinde çalıştık. Ekibin her bir üyesi küçük yapboz parçaları gibi çalışarak üzerlerine düşeni yerine getirdiler ve bugün size bu yapbozun bütün halini sunuyoruz. Üç gün boyunca bizlerle tecrübelerini paylaşacak tüm konuşmacılarımıza, sponsorlarımıza ve hocalarımıza teşekkür ediyoruz.  Katılımcı arkadaşlarımıza yeni bir vizyon katacak, iş hayatına adapte olmamızı kolaylaştıracak ve meslek hayatımıza ışık tutacak bir etkinlik olmasını temenni ediyoruz.” ifadelerinde bulundu.

BTU-CAD ilk gün gerçekleşen eşzamanlı oturumlarında HİMAK 1 Limited Şirketinden Kasım Şükrü Karabulut, TUSAŞ’dan Prof. Dr. Kemal Fidanboylu ve Dr. Barış Biçer, AEB Mekanikten Mustafa Arslan, BURSAGAZ’dan Şükrü Özden, RÖNESANS HOLDİNG’den Nil Güner Ciritoğlu, Sözal Kimya’dan Harun Çiçek, World Medicine’den Gürmen Kaynar, Gemlik Gübre’den Galib Küreksiz, Premium Pharma’dan Erbil Danayiyen, Geen Biotechnology’den Arda Deniz Dokuzoğlu ve Adli Psikolog Gizem Gamze Arıtemiz öğrencilerle buluştu.

Etkinlikler Yoğun İlgiyle Takip Ediliyor
Farklı sektör ve meslek grupları ile merak edilen güncel bilgilere ulaşılabilecek olan etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor. İkinci gün oturumlarında Renault’dan Tuğçe Uçak, Chasis&Brakes International’dan Murat Bayram, Ford Otomotiv’den Melih Saçlı, Yıldırım Belediyesinden Cihad Kaya, Bilemsan’dan Tuğba Çelik, Vemus Girşimcilik’ten Mustafa Dayanıklı, Robotmer Robotlu Otomasyon Sistemleri’nden Eren Korkmaz, Bulut Makina’dan Ahmet Sabit Bulut, Presmetal’den Erman Ersöz, Harput Holding’den Uğur Günal ve Assan Aluminyum’dan Murat Dündar dinleyicilerle buluşuyor.

26 Nisan Cuma günü gerçekleştirilecek son gün oturumlarında ise Emko Elektronik’ten Ayhan Ispalar, Limak Enerji Grubundan Yusuf Ziya Yüce, Schneider Electric’den Ali Öztürk ve Susol Repg firmasından Okan Uykan öğrencilerle buluşacak.