Anasayfa » Haberler » Rektör Karademir’den Ziyaretler

Rektör Karademir’den Ziyaretler

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Bursa Uludağ Üniversitesi’ne Rektör olarak atanan Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz’u ve yerel seçimlerle Yıldırım Belediye Başkanlığı’na seçilen Oktay Yılmaz’ı makamlarında ziyaret etti. Rektör Karademir’e ziyaretlerde BTÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ramazan Kurt, Prof. Dr. Hamdi Öğüt, Prof. Dr. Ahmet Zeki Ünal ve Genel Sekreter Prof. Dr. Sami İmamoğlu eşlik ettiler.

Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü olarak atanan Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz’a yeni görevinde başarılar dileyen Rektör Karademir; “Bursa’nın iki güzide üniversitesi olarak gerek kamu kurumları gerekse sanayi kuruluşları ile yürütülecek çalışmalarda işbirliği yaparak ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırmak adına üzerimize düşeni yerine getirmeye hazırız. Yeni görevinin sayın rektörümüze ve Uludağ Üniversitesi’ne hayırlı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, “Sayın Rektörümüze ve değerli hocalarımıza teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bizlere teveccüh göstererek verdikleri görevi en iyi şekilde yerine getirmek için ekibimizle birlikte var gücümüzle çalışacağız. Kentimizin tüm kurum ve kuruluş temsilcileriyle sürekli irtibat halinde olacağız” diye konuştu.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’a tebriklerini ileten Rektör Karademir ilçe sınırları içerisinde iki ayrı yerleşke ile araştırma üniversitesi olarak eğitim verdiklerini belirterek; “Öğretim üyelerimizin hayata geçirdiği bilimsel projeler ve sahip olduğumuz laboratuvar altyapımız ile Yıldırım’a değer katma konusunda üzerimize düşeni yapmaktayız. Şimdiye kadar olduğu gibi Yıldırım Belediyesi ile bundan sonra da ortak proje ve çalışmalar sürdürmekten mutluluk duyacağız.” şeklinde konuştu.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Yıldırım’da hayata geçirilecek hizmetlerde ilgili kurumlar ile işbirliği halinde ilçe sakinlerinin refahı için çalışacaklarını belirtti. Başkan Yılmaz, “Yıldırımlı hemşerilerimizin gösterdikleri teveccüh doğrultusunda başarılı çalışmalara imza atmak adına göreve geldik. Önümüzdeki dönemde Yıldırım ve Bursa’ya yakışan işler yapmak için çalışacağız. İlimiz ve ilçemizdeki tüm kurumların koordinasyonuyla birlikte milletimizin refahı ve mutluluğunu artırmak adına gayret göstereceğiz.” ifadelerinde bulundu.