Anasayfa » Haberler » BTÜ Öğrencileri TÜSİAD Girişimcilik Programında Bursa’yı Temsil Edecek

BTÜ Öğrencileri TÜSİAD Girişimcilik Programında Bursa’yı Temsil Edecek

TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde 2018 yılı Temmuz ayında Döner Kanatlı İHA kategorisinde birinci olan Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) BENDİS Takımı TÜSİAD’ın “Bu Gençlikte İş Var” Girişimcilik Programına katılma hakkı kazandı.

TÜSİAD tarafından 2011 yılından buyana uygulanan “Bu Gençlikte İş Var” Girişimcilik Programı, Türkiye genelinde girişimciliğe ilişkin farkındalığı ve yetkinliği artırmayı ve gençlere girişimciliği bir kariyer alternatifi olarak sunmayı amaçlıyor. Türkiye genelinde 3 bin öğrencinin takımlar halinde hazırladıkları iş planları ile başvuruda bulunduğu ve 36 üniversiteden 102 öğrencinin kabul edildiği 2019 yılı  “Bu Gençlikte İş Var” Girişimcilik Programı’na BENDİS Takımı olarak beş BTÜ öğrencisi de dâhil olacak. BTÜ’lü öğrenciler Girişimcilik Programı’nda aynı zamanda Bursa’yı da temsil edecek. Girişimcilik Programı 6-9 Şubat 2019 tarihleri arasında girişimcilik kampı aşaması ile faaliyete geçecek. 10 Şubat - 8 Nisan 2019 arası rehberlerle çalışma dönemi olarak geçirildikten sonra finalist ekipler belirlenecek ve takımlar ilk üçe girerek 26 Nisan 2019’da yapılacak ödül töreninde kürsüye çıkmak için yarışacak.

İnsansız Hava Aracı ile Yaralı Tespiti ve Yardım Ulaştırma Projesi

TEKNOFEST 2018 Döner Kanatlı İHA kategorisinde birinci olarak Amerika’da gerçekleştirilecek yarışlara katılma hakkı da kazanan BTÜ BENDİS Takım kaptanı Havva Tuğçe Gürsel girişimcilik programı ile ilgili olarak;  “Otonom İnsansız hava aracı ve onun taşıdığı insansız kara aracı ile yaralı insan tespiti ve yardım ulaştırılmasına yönelik hazırladığımız iş planı kabul edildi ve girişimcilik programına dâhil olduk. Gençlerin fikirlerini dinlemek, doğru yönlendirmek ve katkı sağlamak önemlidir. Böyle bir programda ilk elemeyi geçip eğitime hak kazandığımız için çok mutluyuz. BENDİS Takımı olarak BTÜ’deki diğer öğrencilerin de girişimciliğe olan ilgilerini arttırmak için önemli bir adım attığımızı düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı. Takım üyeleri Sevde Nur Köseoğlu, Özge Özel, Muhammed Zeyn ve Atılay Can Peker de TÜSİAD Girişimcilik Programı’nda Bursa ve BTÜ’yü başarı ile temsil edeceklerinden emin olduklarını dile getirdiler.