Anasayfa » Haberler » Bakan Nihat Ergün: BTÜ Türkiye’nin Nadide Araştırma Üniversiteleri Arasında Yer Alacaktır

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Bursa Teknik Üniversite’si Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen ve Rektör yardımcılarından brifing aldı. Bakan Ergün, BTÜ’nün Türkiye’nin nadide araştırma üniversiteleri arasında yer alacağını söyledi.

Bursa’da bir takım temaslarda bulunan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, ziyaretler esnasında BTÜ Rektörü Prof.Dr. Ail Sürmen’den üniversite hakkında brifing aldı. Ziyarette konuşan Bakan Nihat Ergün, BTÜ’nün Türkiye’nin nadide “Araştırma Üniversiteleri” arasında yer alacağını söyledi.

Bakan Ergün’e Üniversite hakkında bilgi veren Rektörümüz Prof. Dr. Sürmen, şu an 82 öğrenciye eğitim verdiklerini ve bir sonraki eğitim yılında 300 öğrenciye eğitim vermeyi hedeflediklerini belirtti. Yere bağlı olarak akademik kadroda genişleme öngörüldüğünü söyleyen Rektör Sürmen, önümüzdeki süreçte akademik kadro da ilana çıkacaklarını ifade etti. Ali Sürmen, BTÜ’nün kampüsünün muhtemelen bu yılsonuna kadar netleşeceğini belirtti.

Bu yıl yalnızca hazırlık sınıf ile eğitim veriyoruz diyen Üniversitemiz Rektörü Sürmen, “Bu yıl yabancı dil eğitimi verilen üniversitemizde öğretim görevlilerimizden 5’i ABD’li 1’i ise İngiliz’dir” dedi. Sürmen, Araştırma Üniversitesi olmak için yoğun çaba sarf ettiklerini ve bu manada Bursa’nın biçilmiş bir şehir olduğunu sözlerine ekledi.