Anasayfa » Haberler » BTÜ’de Kalite Çalışmaları

BTÜ’de Kalite Çalışmaları

Bursa Teknik Üniversitesi’nde (BTÜ) yürütülen kalite çalışmaları kapsamında bugüne kadar yapılan ve bundan sonra yapılacak olan faaliyetlerin aktarıldığı BTÜ Kalite Çalışmaları Bilgilendirme Sunumu, Kalite Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Ramazan KURT tarafından gerçekleştirildi.  

Akademik personel, harcama birimi yetkilileri, Birim Kalite Koordinatörlüklerinde görevli personel ve öğrencilerin üç ayrı oturumda katıldığı sunumda kalite güvencesi sistemi, eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme, toplumsal katkı ve yönetim sistemi başlıkları altında bugüne kadar yürütülen faaliyetler ile BTÜ 2019-2023 Stratejik Plan çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi aktarıldı.

BTÜ Kalite Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Ramazan KURT, kalite ve stratejik plan çalışmalarının entegre bir şekilde yönetildiğini; şu anda üzerinde çalışılan Bütünleşik Bilgi Yönetim Sistemi başta olmak üzere 2019 yılında yapılması planlanan diğer iyileştirme faaliyetleriyle üniversitenin kurumsallaşması yönündeki çalışmaların ivme kazanacağını vurguladı.

Sunum sonunda katılımcıların soru ve görüşlerini alan Prof. Dr. Ramazan KURT, katılımcılık ve şeffaflık ilkelerine dayalı kalite çalışmalarının devam edeceğini ve bu süreçte çalışanların ve öğrencilerin katkılarının çok kıymetli olduğunu dile getirdi.