Anasayfa » Haberler » BTÜ’lü Özsipahi'den Türkiye Şampiyonası'nda İki Altın Madalya

BTÜ’lü Özsipahi'den Türkiye Şampiyonası'nda İki Altın Madalya

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü öğrencisi Yunus Özsipahi 2018 Salon Federasyon Okçuluk Kupası’nda Makaralı Yay Genç Erkekler kategorisinde Türkiye Şampiyonu oldu.

Türkiye Okçuluk Federasyonu tarafından 13-16 Aralık tarihleri arasında Samsun’da düzenlenen müsabakalara 108 klüpten 875 sporcu katıldı. BTÜ’lü öğrenci Yunus Özsipahi Makaralı Yay Genç Erkekler Kategorisinde hem bireysel hem de takım müsabakalarını birinci bitirerek Türkiye Şampiyonası’nı iki altın madalya ile tamamladı. Elde ettiği başarı ile 2019 Okçuluk A Milli Takım seçme kampına katılma hakkı kazanan Özsipahi, 2018 Temmuz ayında Yunanistan’da düzenlenen Avrupa Okçuluk Şampiyonası gençler kategorisinde de Ülkemize altın madalya kazandırmıştı.

Yunanistan’da Temmuz ayında yapılan müsabakalarda ilk milli takım tecrübesini yaşadığını belirten Özsipahi, “Türkiye Şampiyonalarında elde ettiğim dereceler ile Milli Takıma katılmak ve uluslararası müsabakalarda da başarılı olarak bayrağımızı göndere çektirip İstiklal Marşımızı okutmak istiyorum. Bundan sonraki süreçte ülkemi uluslararası arenada en iyi şekilde temsil etmek için hevesle çalışmaya devam edeceğim.” dedi.