Anasayfa » Haberler » BTSO Meslek Komitelerinden BTÜ’ye Ziyaret

BTSO Meslek Komitelerinden BTÜ’ye Ziyaret

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) 12. Grup (Oturma grupları, Mutfak, Büro ve Bahçe Mobilyaları İmalatı) ve 38. Grup (Her Türlü Mobilya Ticareti) Meslek Komite Başkan ve üyelerinden oluşan heyet Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir'i ziyaret etti.

BTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hamdi Öğüt, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Yılmaz ve Mimarlık Bölümü Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Didem Güneş Yılmaz’ın da hazır bulunduğu ziyaret kapsamında BTSO üyelerinin BTÜ bünyesinde iç mimari ve tasarım bölümü açılması talepleri görüşüldü. BTSO Meslek Komitesi Başkanları Ali Osman Tuğral ve Orhan Gümüş sektörde özellikle tasarımcı ihtiyacının bulunduğunu ve bu konuda BTÜ’den destek beklediklerini dile getirdiler. Mimarlık ve Tasarım Fakültesi olarak altyapı ve tecrübelerinin yeterli olduğunu vurgulayan Mimarlık Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Didem Güneş Yılmaz ‘tasarımcı’ yetiştirmek konusunda adayların gerekli vizyon ve esnekliğe sahip olabilmeleri için yurtiçi ve dışındaki fuar ve akademik etkinliklere katılabilmelerinin önemine dikkat çekti. BTSO üyeleri üniversite-sanayi işbirliği kapsamında öğrenci staj yerleştirmeleri ve organizasyonlara katılım konusunda adaylara destek verebileceklerini dile getirdiler.

“Sanayinin Çözüm Ortağıyız”

BTÜ’nün sürekli gelişen dinamik birimleri ile başta sanayi olmak üzere tüm paydaşlarının test-analiz, ar-ge ve istihdam sorunlarına çözüm üretecek çalışmalarda bulunduğunu belirten Rektör Karademir; “Uygulamaya koyduğumuz ‘Sektörel Eğitim Programı’ ile öğrencilerimizin yaz stajları haricinde bir yarıyıl boyunca sektörde istihdamını sağlamakta ve çalışma hayatına hazır donanımlı mezunlar vermekteyiz. Gelişmiş laboratuvarlarımız ve araştırma merkezlerimiz ile test-analiz ve ar-ge çalışmalarında olduğu gibi sektör ihtiyaçları doğrultusunda yetiştirdiğimiz öğrencilerimiz ile istihdam konusunda da sanayinin çözüm ortağı olmaktan mutluluk duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.