Anasayfa » Haberler » TUSAŞ Stajyer Mühendis Programı Tanıtım Toplantısı

TUSAŞ Stajyer Mühendis Programı Tanıtım Toplantısı

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) arasında imzalanan “Stajyer Mühendis Programı” protokolü kapsamında, BTÜ öğrencilerine bilgilendirme toplantısı yapıldı. Öğrencilere Stajyer Mühendis Programını tanıtan TUSAŞ Uludağ Üniversitesi Ar-Ge Merkezi Müdürü Prof. Dr. Kemal Fidanboylu, geçen yıl 500 olan stajyer mühendis saylarını bu yıl 1000’e çıkaracaklarını dile getirdi.

TUSAŞ’ın ürettiği yerli ve milli uçaklar hakkında öğrencilere bilgi veren Prof. Dr. Fidanboylu, “Öncelikle stajyer mühendis, daha sonra ise tam zamanlı mühendisimiz olarak, sizlerin de yerli ve milli havacılık projelerimizde katkınızın olacağını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

Geçen yıl protokol imzaladıkları 20 üniversite olduğunu bu sene sayının 40 üniversiteye çıkartıldığını vurgulayan Fidanboylu, BTÜ ile TUSAŞ arasında gerçekleştirilen protokolden memnuniyet duyduğunu belirtirken, “İlerleyen dönemlerde BTÜ ile sadece stajyer mühendis programı ile değil, farklı projelerle de bir araya geleceğimizi umuyorum.” ifadelerini kullandı.

BTÜ’den 7 bölümden müracaat alacak olan Stajyer Mühendis Programı’na başvurular 21 Ekim Pazar Günü saat 23.59’da sona erecek.