Anasayfa » Haberler » BTÜ ile Bursa Orman Bölge Müdürlüğü Arasında İşbirliği Protokolü

BTÜ ile Bursa Orman Bölge Müdürlüğü Arasında İşbirliği Protokolü

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Orman Fakültesi ile Bursa Orman Bölge Müdürlüğü arasında “Sektörel Eğitim Programı” kapsamında işbirliği protokolü imzalandı.

Protokol imza töreninde konuşan Bursa Orman Bölge Müdürü Yalçın Akın, “BTÜ Orman Fakültesi öğrencilerinin müdürlüğümüz bünyesinde staj yapmalarını konu alan bir protokolü imzalamış bulunuyoruz. Kurumumuz ve BTÜ arasında yapılan bu işbirliği protokolü kapsamında Orman Fakültesi 4.sınıf öğrencileriyle bölge müdürlüğümüzde tüm ormancılık uygulamalarını görebilecekleri çalışmalar yürüteceğiz. Bu vesileyle gelecekteki meslektaşlarımızın mesleğe hazır hale gelmelerine katkı sağlamış olacağız.” şeklinde konuştu.

Alışılagelmiş eğitim sistemlerinin artık yeterli olmadığını vurgulayan Rektör Prof. Dr. Arif Karademir, “Uygulamalı eğitimin şart olduğu bir süreçteyiz. Bu farkındalıkla tüm mühendislik programlarımızda devam ettirdiğimiz yeni bir sisteme geçtik. Öğrencilerimizin 4. Sınıfın ilk dönemini kamu ya da özel sektör kuruluşlarında sahada uygulamalı eğitimle geçirmesini içeren “Sektörel Eğitim Programı” eğitim modelimiz YÖK tarafından onaylandı ve başka üniversitelere de örnek olarak gösterildi. Geliştirdiğimiz yeni sistemle öğrenciler öğrendikleri teorik bilgileri uygulama şansı bulurken sahayı yakından tanımanın verdiği güvenle mesleklerinde daha özgüvenli hale gelecektir. SEP ile üniversitemiz ve kurumlar arasında da daha sağlıklı ilişkiler geliştirmiş olduğumuza inanıyoruz.” ifadelerinde bulundu.