Anasayfa » Haberler » BTÜ Lisans Öğrencisine TÜBİTAK Proje Desteği

BTÜ Lisans Öğrencisine TÜBİTAK Proje Desteği

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Esra Özkan, bölüm Öğretim Üyesi Doç. Dr. Eylem Dizman Tomak danışmanlığında hazırladığı proje ile "TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı" kapsamında destek almaya hak kazandı.

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından, üniversitelerde öğrenim görmekte olan lisans öğrencilerini, projeler yoluyla araştırma yapmaya teşvik etmek amacıyla yürütülen programa Bursa Teknoloji Transfer Ofisi desteği ile başvuran BTÜ’lü öğrenci Esra Özkan, ‘Atık Yağların Kullanımı ile Park ve Bahçe Mobilyalarının Fiziksel Özelliklerinin İyileştirilmesi’ adlı projesine destek almaya hak kazandı.

Projesinin başarı ile tamamlanması ile ahşap malzemelerin dış hava koşullarına karşı korunmasında atık yağların kullanılabileceğini vurgulayan Esra Özkan, böylelikle hem çevre kirliliğine yol açan kimyasal madde kullanım oranının azaltılacağını hem de atık yağlar için geri dönüşüm yolu ile yeni kullanım alanları açılacağını belirtti.