Anasayfa » Haberler » Yeni Öğrenciler Oryantasyon Programında

Yeni Öğrenciler Oryantasyon Programında

Bursa Teknik Üniversitesi’nde (BTÜ) uzun bir maratonun ardından sınavı kazanarak üniversiteye yerleşen yeni öğrencilere yönelik oryantasyon programı düzenlendi.

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından Mimar Sinan ve Yıldırım Yerleşkelerinde düzenlenen oryantasyon programı kapsamında üniversiteye bu yıl başlayan öğrencilere Sağlık Kültür ve Spor, Öğrenci İşleri, Bilgi İşlem ve Kütüphane Daire Başkanlıkları personeli tarafından üniversite tanıtım sunumları gerçekleştirildi.

Öğrencilerin üniversite ve kente uyum sağlamalarını kolaylaştırmak ve birbirleriyle tanışarak sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen etkinlikte; yerleşkeler, üniversite olanakları, üniversitenin vizyon ve misyonu, akademik ve idari birimleri tanıtıldı.

Sınavı kazanarak BTÜ’ye yerleşen öğrencileri tebrik eden Rektör Prof. Dr. Arif Karademir, “Yoğun ama güzel bir eğitim dönemi sizleri bekliyor. BTÜ fiziksel imkânlar açısından Türkiye ortalamasının üzerinde bir üniversite. Tüm bu imkânlardan en iyi şekilde yararlanmak ve ülke kalkınmasına katkı koyacak bireyler olarak buradan mezun olmak sizin elinizde. Yerli üretimle dünyaya bağımsızlığımızı bir kez daha ilan ettiğimiz ve ekonomi savaşlarıyla mücadele etmek zorunda kaldığımız bu kritik süreçte başlıca hedefiniz bilimle ülkenin konumunu sağlamlaştırmasına ve daha ileri seviyelere gelmesine katkı sağlamak olmalıdır. Bu süreçte eleştirel bakış açınızı kaybetmemenizi ve hür düşünceden uzaklaşmadan daima kendi karar ve sorumluluklarınızla yolunuzu çizmenizi temenni ediyor başarılı bir eğitim süreci olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Oryantasyon programı sonunda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden Psikolog Özge Yanbolluoğlu ve Sosyal Çalışmacı Yasin Yıldız tarafından “Bağımlılığın Önlenmesi” konusunda sunumlar gerçekleştirilerek öğrencilere tütün, alkol, madde ve teknoloji bağımlılığından korunma konusunda bilgi verildi.