Anasayfa » Haberler » Kucuk’s Nano-delight’a TÜBİTAK Desteği

Kucuk’s Nano-delight’a TÜBİTAK Desteği

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. İsrafil Küçük’ün geliştirdiği proje TÜBİTAK 3001 projeleri kapsamında destek almaya hak kazandı.

Başlangıç Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı olarak bilinen TÜBİTAK 3001 projeleri, Ar-Ge Projesi hazırlama ve yürütme kültürünün yaygınlaşması ve doktora çalışmalarını tamamlayan genç akademisyenlerin kariyerlerinin başlangıç evresinde desteklenmesini hedefliyor.

Bu kapsamda Dr. Öğr. Üyesi İsrafil Küçük tarafından geliştirilen “Doku Mühendisliği Uygulamaları İçin Haloysit Katkılı Aljinat Kompozit Hidrojellerinin Mikroakışkan Sistemi İle Üretimi ve Karakterizasyonu” başlıklı ve 118M219 nolu 3001 projesi TÜBİTAK tarafından desteklenecek.

Proje ile Kucuk’s Nano-delight Araştırma Grubunda yer alan Biyomühendislik ile Malzeme Bilimi ve Mühendisliği alanlarında 2 Yüksek lisans öğrencisi ve YÖK tarafından desteklenen 100/2000 Öncelikli Alanlar Biyomalzeme ve Doku Mühendisliği programında yer alan 1 doktora öğrencisinin yetiştirilmesi öngörülüyor. Proje hakkında görüşlerini ifade eden Dr. Öğr. Üyesi İsrafil Küçük, “HNT katkılandırılmış aljinat kompozit hidrojel doku iskelesinin mikroakışkan sistemde üretimi ve karakterizasyonu süreçlerinin ülkemizde çalışılacak olması üniversitemiz ve akademik camia açısından çok memnuniyet verici. Bu anlamda Nano-delight ekibinde yer alan tüm çalışma arkadaşlarıma başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

 

<p style="\&quot;text-align:" justify;\"="">