Anasayfa » Haberler » BTÜ Rektörlük Kupası Ödülleri Sahiplerini Buldu

BTÜ Rektörlük Kupası Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı (SKS) tarafından bu yıl 6’ıncısı düzenlenen geleneksel “Rektörlük Kupası Spor Müsabakaları”nın ödülleri sahiplerini buldu.

Yıldırım Yerleşkesi Spor Salonunda düzenlenen Rektörlük Kupası Ödül Töreninde basketbol, futbol, voleybol ve masa tenisi branşlarında müsabakalara katılarak mücadele eden tüm öğrenci ve personele ödülleri takdim edildi. Ödül töreninde konuşma yapan Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin, “Özellikle üniversitelerdeki gençlerin alan bilgisi edinirken bir yandan sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde bulunması çok önemli bir mesele. Tek boyutlu bakış açısı ile bilimde yol alamayız. Çok yönlü eğitim ve pratiklerle çok daha farklı ve zengin bir kavrayışa sahip olmak mümkün. Sporun buna katkısı büyük. BTÜ’de düzenlenen bu ve benzeri faaliyetlerin artması bizi mutlu edecektir.” diye konuştu.

Organizasyonu düzenleyen ve katılarak emek veren herkese teşekkürlerini ifade eden BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, “Modern dünyada maalesef uzun saatler çalışma ile geçtiği için insanlar hareketsiz ve buna bağlı olarak sağlık sorunları artmış durumda. Üniversiteler bireylerin topluma karışmadan önce son hazırlıkların yapıldığı, siyasi görüşlerin oluştuğu, mesleki uzmanlaşmanın sağlandığı alanlar. Bu alanda spora yer açmalı ve sportif faaliyetlere daha çok vakit ayırmalıyız. Mesleki yetkinliğimizin yanında fiziki kalitemizi artırmamız bizim birey olarak sağlayacağımız toplumsal faydaya pozitif etki edecektir.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından müsabakalara katılanlara ödülleri dağıtıldı.