Anasayfa » Haberler » BTÜ’de “Geleceğini Şekillendir Zirvesi” Başladı

BTÜ’de “Geleceğini Şekillendir Zirvesi” Başladı

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Sosyal Çalışmalar Topluluğu tarafından düzenlenen “Geleceğini Şekillendir Zirvesi” BTÜ Yıldırım Yerleşkesi Kırmızı Salon’da yapılan açılış töreniyle başladı.

17 - 18 Nisan tarihleri arasında BTÜ Yıldırım Yerleşkesi’nde gerçekleşecek ve alanında uzman isimlerin konuşmalarını gerçekleştireceği “Geleceğini Şekillendir Zirvesi”nde öğrencilerle iş dünyası temsilcileri ile bir araya gelecek. Zirvede İş hayatının mezunlardan beklentileri, sosyal sorumluluk kavramı, liderlik ve kariyer, gelişen yeni teknolojiler gibi pek çok konuda kişisel gelişim seminerleri gerçekleştirilecek. Düzenlenen programla öğrencilerin iş dünyası ile bağlantı kurarak sektör beklentileri ve gelişen yeni teknolojiler üzerine fikir sahibi olmaları hedefleniyor.

Zirve açılış konuşmasını gerçekleştiren İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Zeki Ünal, “Üniversite ortamında bilgi yüklemesi yaptığımız öğrencilerimizin aynı zamanda sektöre yönelik tecrübe edinmelerini önemsiyoruz. Bu amaca yönelik olarak üniversitemiz bünyesinde uygulanan Sektörel Eğitim Programı vasıtasıyla da öğrencilerimiz sektörde çalışarak geçirdikleri bir dönemin ardından hem uzmanlaşacakları alanları tanıma hem de kısa da olsa iş tecrübesi edinme fırsatı buluyor. Buna ek olarak iş dünyası temsilcileriyle öğrencileri bir araya getiren deneyim paylaşımı içerikli bu gibi etkinliklerle de öğrencilerin farklı bakış açıları edinmelerini amaçlıyoruz. Geleceğini Şekillendir Zirvesi Programını organize eden ve program boyunca konuşmacı olarak paylaşımlarıyla katkı koyacak tüm misafirlerimize teşekkür ediyor ve tüm katılımcılar için verimli bir program olmasını diliyorum.” dedi.

Zirve süresince belirlenen sayıda programa katılım sağlayan öğrencilere katılım sertifikası verilecek.