Anasayfa » Haberler » BTÜ Personeli Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüdü

BTÜ'lüler Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüdü

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) personeli Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşüne katıldı.

Sarıkamış Harekâtı'nın 103. Yılını Anma Etkinlikleri ve Gençlik ve Spor Bakanlığının "Gençlik Şühedanın İzinde" projesi kapsamında Bursa'da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen yürüyüş Teleferik Meydanı önünden başladı. Yaklaşık 3 kilometre yapılan yürüyüş, Zeyniler Mahallesi'nde sone erdi. Yürüyüş sonunda Zeyniler Köy Konağı'nda vatandaşlara çorba ikram edildi.

Yürüyüş öncesi gerçekleştirilen törende konuşan AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, 103 yıl önce bu vatan için canını feda edenleri anmak için toplandıklarını söyledi. Şahin, Sarıkamış'ta 90 bin askerin donarak şehit olduğunu hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Onlar, bu toprakların Türk vatanı ve toprağı olduğunu, üzerinde dalgalanacak tek bayrağın al bayrak olduğunu bütün dünyaya göstermek için şehit oldular. 103 yıl önceki o elim hadiseyi, şehadet şerbeti içen aziz vatan evlatlarını anmak için toplandık. Bugün aynı yürüyüş Kars Sarıkamış’ta, vatanımızın her ilinde ve ilçesinde tekrarlanıyor. Biz de Bursa'da gençlerimizle bu anı yaşayacağız ve onları yad edeceğiz. 'Gençlik şühedanın izinde' diyoruz. Gençlik bu vatanın izinde ve bu vatanın nöbetinde her daim oldu, olmaya da devam edecek. Bunun en son örneğini 15 Temmuz’da verdik. Aynısını tekrar yaparlarsa misliyle karşılık vererek tekrar göstereceğiz."