Anasayfa » Haberler » BTÜ İşletme Bölümü’nden Uluslararası Proje

BTÜ İşletme Bölümü’nden Uluslararası Proje

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi İşletme Bölümü uluslararası önemli bir başarıya imza attı. İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ramazan Nacar danışmanlığında Uluslararası Pazarlama (International Marketing) dersi kapsamındaki X-Culture Projesi’nde yer alan öğrenciler, iş dünyasının uluslararası pazar sorunlarına çözüm aradılar.

University of North Carolina at Greensboro tarafından yönetilen ve her dönem yaklaşık 40 ülkeden 131 üniversite ve 4.500 civarında İşletme Bölümü öğrencisinin katıldığı projede, BTÜ öğrencileri de uluslararası firmaların pazar arayışı sorunlarına çözüm üretmek için planlar geliştirdiler. Projeye katılan öğrenciler farklı kültürlerden takım arkadaşlarıyla çalışarak teorik bilgilerini uygulamaya geçirme, uluslararası proje geliştirme, iş dünyası sorunlarının çözüm yollarını öğrenme fırsatı buldular.

X-Culture Projesi’ni başarıyla tamamlayan öğrencilere BTÜ İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Zeki Ünal, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ali Çağlar Çakmak ve İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ramazan Nacar tarafından X-Culture Global Collaboration (Küresel İşbirliği) Sertifikaları takdim edildi.

BTÜ İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ramazan Nacar, projeye katılarak başarılı olan öğrencilerin iş dünyasına bir adım önde başlayacağını belirterek; “Öğrenciler, daha önce hiç tanımadıkları farklı ülke ve kültürlerden grup arkadaşlarıyla birlikte iş dünyasının uluslararası pazar sorunlarına çözüm arayarak önemli deneyimler elde etmektedir. Bursa’nın İstanbul’un ardından ülkemizin ikinci büyük ihracatçı şehri olduğu düşünüldüğünde BTÜ İşletme Bölümü öğrencilerinin ülkemiz ve özellikle Bursa iş dünyasına üniversitede elde ettikleri önemli kazanımlarla değerli katkılar sunacağına inanıyorum” dedi.