Anasayfa » Haberler » BTÜ Basketbol Takımından Kupa

BTÜ Basketbol Takımından Kupa

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Basketbol Takımı, Türkiye Üniversite Sporları Basketbol İkinci Ligi turnuvasından kupa ile döndü.

BTÜ Basketbol Takımı, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ev sahipliğinde 11-16 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilen turnuvada başarılı maçlar çıkararak üçüncülüğü elde etti. BTÜ Okutmanı ve basketbol takımı antrenörü İzzet Kırkaya teknik üniversite olarak bu başarıyı elde etmenin anlamlı olduğunu belirterek; “Beden eğitimi bölümümüz olmadan mühendislik fakültesi öğrencilerinden oluşan takımımızla elde ettiğimiz üçüncülük çok değerli, takımdaki tüm öğrenci arkadaşlarımızı gayretleri ve sergiledikleri BTÜ’ye yakışan güzel oyunlarından dolayı tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir de Basketbol Takımı’nın elde ettiği derece sonrası “Takımın oluşturulması ve müsabakalara hazırlanması noktasındaki emeklerinden dolayı Okutmanımız İzzet Kırkaya’yı ve takımda özveri ile mücadele eden tüm öğrenci arkadaşlarımızı Üniversitemize kazandırdıkları bu kupa dolayısıyla tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.