Anasayfa » Haberler » EFQM Bazlı Mükemmellik Modeli Eğitimin Tamamlandı

EFQM Bazlı Mükemmellik Modeli Eğitimi Tamamlandı

EFQM Bazlı Mükemmellik Modeli, Özdeğerlendirme ve Stratejik Planlama Eğitimleri Tamamlandı.

Bursa Teknik Üniversitesi 2019-2023 Stratejik Plan hazırlıklarının ve kalite çalışmalarının ilk turunu Türkiye Kalite Derneği'nden (KalDer) alınan beş günlük eğitimin ardından tamamladı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan KURT başkanlığındaki yirmi beş kişilik Stratejik Planlama Ekibi aşağıdaki eğitimleri başarıyla tamamladı ve sertifikalarını aldı.

11-12 Mayıs 2017 EFQM Mükemmellik Modeli Eğitimi: Modelin tüm kriterleri örnek olaylar, bireysel çalışmalar ve grup çalışmaları eşliğinde öğrenildi.

17-18 Mayıs 2017 EFQM Bazlı Özdeğerlendirme Çalıştayı: BTÜ, modelin tüm girdi kriterleri bazında değerlendirildi.

22 Mayıs 2017 EFQM Bazlı Stratejik Planlama Eğitimi: Stratejik planlama süreci anlatıldı; her bir aşaması grup çalışmaları eşliğinde örneklendirilerek öğrenildi.

EFQM Mükemmellik Modeli eğitiminin ardından üniversitenin tüm boyutlarıyla masaya yatırıldığı özdeğerlendirme belgesi hazırlandı. Eğitmen Sayın Kadir AKBAŞ'ın, bu belgeyi EFQM alanındaki geçmiş tecrübelerinin de ışığında bir Özdeğerlendirme Raporuna dönüştürmesinin ardından üniversite üst yönetimine bir sunum yapılması planlanmakta. Bu toplantının akabinde stratejik plan hazırlıklarının tüm adımlarını içeren iş-zaman planının yer aldığı İç Genelge ile üniversitenin 2019-2023 Stratejik Planını hazırlama süreci resmen başlatılmış olacak.