Anasayfa » Haberler » TİM-TEB Girişim Evi’ne BTÜ Katkısı

TİM-TEB Girişim Evi’ne BTÜ Katkısı

Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından 2013 yılında hayata geçirilen, 2015 yılında ise TİM’in dahil olmasıyla birlikte ülkenin en kapsamlı girişimcilik programına dönüşen TİM-TEB Girişim Evi, Türkiye’nin farklı illerinden başarılı girişimcilerinde katıldığı lansman ile girişimcileri basın ile buluşturdu.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, TİM-TEB Girişim Evi'nin faaliyetleri ve geleceğe dair hedeflerine ilişkin düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, TİM-TEB Girişim Evi projesinin 2013 yılında hayata geçtiğini belirterek, proje ortağı Türk Ekonomi Bankası'nın (TEB), Türkiye İnavasyon Haftası etkinliğinin de stratejik partnerliğini yaptığını, girişimcilik ve inovasyon konularında bir bankanın çok ötesinde bir vizyona ve kararlılığa sahip olduğunu kaydetti.

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kemal Furkan SÖKMEN de Bursa’dan başarılı girişimci olarak toplantıya iştirak etti. 2012 yılında Bursa’nın ilk Teknogirişim sermayesi ile kurulan şirketin kurucusu olan Sökmen, enerji depolama, elektrikli araç enerji sistemleri, Lityum bazlı batarya modülleri ve geliştirmesi üzerine girişimde bulunmuş, temel Ar-Ge çalışmalarını bitirmiş ve üretim hattı yatırımlarını araştırmaya başlamıştır.