Anasayfa » Haberler » Müsteşar Prof. Dr. Ersan Arslan BTÜ’de

Müsteşar Prof. Dr. Ersan Arslan BTÜ’de

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ersan Arslan ve KOSGEB Başkanı Recep Biçer, beraberlerindeki heyet ile Bursa Teknik Üniversitesi’ni (BTÜ) ziyaret ettiler. Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, , Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Latif Deniz ve KOSGEB İl Müdürü Erkan Güngör’ün de katıldığı ziyarette BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir üniversitenin gelişim süreci hakkında bilgi verdi.

Rektör Karademir, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası gelişen süreçte BTÜ’nün çalışmalarını ve planlarını paylaştı. “Nitelikli akademik kadrosunu, kritik bölüm sayılarını ve araştırma birimlerini artıran BTÜ, aynı zamanda girişimci ve araştırmacı üniversite konseptine uygun bir büyüme gerçekleştirmektedir.” diye konuşan Rektör Karademir, Müsteşar Arslan’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ersan Arslan, BTÜ’nün gelişim sürecini yakından takip ettiklerini belirterek çalışmalarından dolayı Rektör Karademir’e teşekkür etti.