Anasayfa » Haberler » Yeni Dünya Vakfı BTÜ Ziyareti

Yeni Dünya Vakfı BTÜ Ziyareti

Yeni Dünya Vakfı Genel Başkanı Mahmut Göksu, Bursa Temsilcisi Tahsin Kara ve Yönetim Kurulu Üyeleri Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’i makamında ziyaret etti.

Vakıf ve faaliyetleri hakkında Rektöre bilgi aktaran Genel Başkan Göksu, “1996 yılında İstanbul Cağaloğlu’nda kurulan vakfımızın Ankara’da 1 şubesi Türkiye genelinde ise 15 temsilciliği bulunuyor. Her yıl ülkemizde ve dünyanın farklı yerlerinde öğrenim gören yüzlerce öğrenciye burs vermenin yanında onları en iyi şekilde hayata hazırlamanın çabasındayız. İyi bir eğitimin yanında öğrencilerin milli ve manevi değerlerine bağlı, erdemli ve irfan sahibi bireyler olarak yetişmesi temel hedefimiz. Bu amaçla eğitim amaçlı seminerler, geziler vb. faaliyetler düzenliyoruz.” diye konuştu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Karademir, “Hepimizin ortak paydası burada eğitim. Bizler öğrencileri bilimsel anlamda eğitirken sizler de bu işin diğer kısmına manevi eğitim anlamında katkı koyuyorsunuz. Her ikisi de birbirini tamamlayan süreçler. Bu anlamda faaliyetlerinizi destekliyoruz.” diye konuştu.

Bursa Protokolü Yeni Dünya Vakfı Bursa Şubesi Açılışında

Bursa Protokolü Ördekli Kültür Merkezi’nde düzenlenen Yeni Dünya Vakfı Bursa Şubesi açılışında toplandı. Açılışta önceki dönem İçişleri Bakanı Efkan Ala, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Ak Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun, Ak Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun ve çok sayıda protokol üyesi katılımda bulundu.