Anasayfa » Haberler » Lise Öğrencileri YGS Öncesi BTÜ’de Stres Attı

 

Lise Öğrencileri YGS Öncesi BTÜ’de Stres Attı

Pazar günü tüm yurtta gerçekleştirilecek YGS öncesinde Bursalı lise öğrencileri Bursa Teknik Üniversitesi’nde (BTÜ) katıldıkları deneme sınavları ile heyecanlarını yenmeye çalıştılar.

BTÜ Basın ve Halkla İlişkiler Birimi tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında üniversite sınıflarında deneme sınavına giren aday öğrenciler gerçek sınav atmosferini deneyimleme fırsatı yakaladılar. Yapılan sunumlar ile öğrenciler BTÜ’nün yerleşkeleri, fakülte ve bölümleri, laboratuvar olanakları,  uygulamalı eğitim sistemi, öğrenci toplulukları, akademik başarıları hakkında detaylı bilgiler edindiler. Üniversitenin 3. ve 4. sınıf öğrencileri ile bölümler hakkında birebir görüşme olanağı da bulan aday öğrenciler sunumlar sonrasında laboratuvar, kütüphane, yemekhane ve kafeterya gibi ortamları gezerek üniversite yaşamını yerinde gördüler.

YGS öncesindeki bir aylık süreçte 1000’e yakın lise öğrencisinin faydalandığı etkinliklere Nilüfer Anadolu İmam Hatip Lisesi, Yenicebat Anadolu Lisesi, Özel Sınav Koleji, Yeşil Devlet Hatun Anadolu İmam Hatip Lisesi, Çınar Anadolu Lisesi, Cem Sultan Anadolu Lisesi, Nizam Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi, Özel Marmara Akcan Okulları gibi liseler katılırken Tofaş Fen Lisesi, İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Özel Doğa Koleji öğrencilerine de kendi okullarında tanıtımlar gerçekleştirildi.