Anasayfa » Haberler » İl Emniyet Müdürlüğü ve Müftülük Ziyaretleri

İl Emniyet Müdürlüğü ve Müftülük Ziyaretleri

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Bursa İl Emniyet Müdürlüğü ve Bursa Müftülüğüne ziyarette bulundu.

İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız’ı yeni makam odası ve hizmet binasında ziyaret eden Rektör Karademir, iyi dileklerini sunarak, gündeme dair fikir alışverişinde bulundu. 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasındaki süreçte yaşananların değerlendirildiği ziyarette, Rektör Karademir, bütün kahraman güvenlik güçlerimize teşekkür ederek, kurum olarak verilen destek ve sağlanan koordinasyondan memnun olduklarını ifade etti.

Rektör Karademir, Bursa’ya yeni atanan İl Müftüsü İzani Turan’ı makamında ziyaret ederek, tebriklerini sundu. Ziyarette, Mimar Sinan kampüsü içerisinde bulunan diyanete ait cami ve üniversite olarak yapılabilecek ortak projeler değerlendirildi. Rektör Karademir; “Sadece hesap, planlama ve güncel teknolojiyi iyi bilen mühendisler değil, aynı zamanda tarih, maneviyat ve milli değerlerine bağlı vatansever insanlar yetiştirmek içinde ciddi çalışmalar yapmalıyız. Yoksa genç insan kaynaklarımız kötü niyetliler tarafından yanlış yönlere sevk edilmektedir.” dedi. Bursa İl Müftüsü İzani Turan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Bursa Teknik Üniversitesi ile güzel projeler yapacaklarına inandığını ifade etti.