Anasayfa » Haberler » Bursa Teknik Üniversitesi Voleybol Takımı 1. Ligde

Bursa Teknik Üniversitesi Voleybol Takımı 1. Ligde

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Voleybol Takımı Tekirdağ'da düzenlenen üniversiteler arası 2. lig müsabakalarını ikinci sırada tamamlayarak voleybol birinci ligine yükseldi.

BTÜ Voleybol Takımı yedi üniversitenin katılım gösterdiği turnuvada; Yalova üniversitesi, Trakya Üniversitesi ve Namık Kemal Üniversitesi ile aynı grupta yer aldı. Trakya Üniversitesi’ni 3-1, Namık Kemal Üniversitesi’ni 3-0 gibi rahat bir skorlarla geçen BTÜ Voleybol Takımı grubunda Yalova Üniversitesi karşısında 3-0 kaybetmesine rağmen yarı finale yükseldi. Diğer grubu birinci olarak tamamlayan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile yarı finalde karşılaşan BTÜ Voleybol Takımı, birinci seti 25-17, ikinci seti 25-23 ve son seti 25-19’luk puanlarla geçerek set vermeden 3-0'lık net skorla adını finale yazdırdı.

İkinci lig maçlarında ilk ikiye girerek Üniversiteler 1. Ligine yükselme başarısı gösteren BTÜ Voleybol Takımı sorumlusu Okutman Canan Bastık; “Yeni bir üniversite olmamıza rağmen bünyelerinde Spor Bilimleri Fakülteleri ile BESYO'ları barındıran iddialı rakiplerini bir bir eleyen, aynı zamanda; takımların karşılaşmaktan çekindiği bir takım profili çizen ve takım sporlarında elde edilmesi  zor bir başarıyı yakalayan voleybol takımımızı tebrik ediyorum. Her zaman yanımızda olan Üniversite yönetimimize teşekkürlerimizi sunarken, takımdaki tüm öğrencilerimizle gurur duyuyor ve birinci lig müsabakalarında da başarılı olacağımıza inanıyorum.” diyerek görüşlerini dile getirdi.