Anasayfa » Haberler » BTÜ Rektörü Karademir’den Amasya Çıkarması

BTÜ Rektörü Karademir’den Amasya Çıkarması

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Amasya programı kapsamında Vali Salih Işık ve Belediye Başkanı Cafer Özdemir’i ziyaret etti.

Vali Salih Işık’ın makamında gerçekleşen ilk ziyarette Rektör Karademir Bursa Teknik Üniversitesi’nin faaliyetleri hakkında Vali Işık’a bilgiler aktardı. Vali Işık, ziyaretleri için Rektör Karademir’e teşekkür ederek, Amasya hakkında çeşitli bilgiler verdi. Sıcak bir atmosferde gerçekleşen ziyarette üniversitelerin ülke kalkınmasındaki rolleri konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Rektör Karademir’in Amasya programı çerçevesinde Belediye Başkanı Cafer Özdemir’i ziyaretinde ise üniversitelerin bölgelerine katkıları ve eğitim sisteminin kalitesi konuları ele alındı. Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Dümen’in de hazır bulunduğu ziyarette Belediye ve Üniversite arasındaki işbirliği ve ortaklaşa yapılabilecek çalışmalar konusunda temenniler dile getirildi.

Rektör Karademir ziyaret hakkında; "Üniversiteler öncelikle bulundukları il ve bölgeye açılım getiren, problemlere karşı en iyi çözüm ortağı olması gereken kurumlardır. Aynı zamanda üniversite, ülkesinin ve bütün dünyanın problemlerine karşı da kayıtsız kalamaz. Bu anlamda biz de Bursa Teknik Üniversitesi olarak ‘Şehzadeler şehri şirin Amasya’mız için imkanlar dahilinde her türlü işbirliğine hazırız. Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımızın bu anlamda çok sıcak yaklaşımlarına teşekkür ederim." ifadelerinde bulundu.