Anasayfa » Haberler » Sazcılar Grubu BTÜ’de

Sazcılar Grubu BTÜ’de

Sazcılar Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi İlker Sazcılar ve Ar-Ge Projeler Uzmanı Mahmut Yeşilyurt Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’i makamında ziyaret etti. Ziyarette DBMMF Dekanı Prof. Dr. Hamdi Öğüt, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Deniz Uzunsoy, BTÜ - SAN Müdürü Doç. Dr. Ece Ünür Yılmaz ve Mekatronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Gökhan Gelen de hazır bulundular.

1987 yılından bu yana Bursa’da 4 ana üretim tesisinde 24.000 m2 kapalı alanda üretime devam ettiklerini belirten Sazcılar Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi İlker Sazcılar, “ Yıllık 6000 ton FRP üretim kapasitesine sahip bir firmayız. Firmamız 2004’te Otomotiv Yan Sanayi Başarı Belgesi ödülüne layık görüldü. Büyümenin devam etmesi için Ar-Ge kavramının ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Üniversitelerle ortak çalışmalar yürütmek firma olarak bizim buradaki yeni bilgi ve verilerden yararlanmamız ve dolayısıyla kendimizi geliştirerek yola devam etmemiz demektir.” diye konuştu.

Sanayi ile iç içe bir üniversite olduklarını vurgulayan Rektör Karademir, “Firmaların bize gelip birlikte çalışmayı talep etmesi bizim için çok değerli. Çünkü biz sanayi sorunlarına çözüm üreten ve sektördeki tıkanıklıkları açmak için araştırmalar yapan, üreten bir üniversiteyiz. Akademisyenlerimizin yaptığı çalışmalarla sanayiciye nefes aldıracak ürünler ortaya çıkarmanın derdindeyiz. Bu anlamda inşallah faydalı oluruz.” diye konuştu.