Anasayfa » Haberler » BTÜ Ekibi BUTGEM’de

BTÜ Ekibi BUTGEM’de

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir Rektör Yardımcısı ekibiyle birlikte Bursa Tasarım ve Teknoloji Geliştirme Merkezi'ne (BUTGEM) ziyarette bulundu.

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurettin Acır, BTÜ - Sanayi İşbirliği Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ece Ünür Yılmaz, Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bahattin Kanber, Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Turgay Tugay Bilgin, Mekatronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Gökhan Gelen ve Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd.  Doç. Dr. Mehmet Barış Tabakçı’dan oluşan ekibiyle yapılan çalışmaları yerinde inceledi. BUTGEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahrettin Gülener, BUTGEM Koordinatörü Muammer Paşa, BUTGEM Koordinatör Yardımcısı Fikri Aslıtürk ve BUTGEM öğretmenlerinden yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan ekip ortaklaşa geliştirilebilecek işbirlikleri hakkında görüşmelerde bulundu.

Sanayinin ihtiyacına yönelik vasıflı bireyler yetiştirme amacıyla çalıştıkları belirten BUTGEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahrettin Gülener, “BUTGEM olarak amacımız yüksek vasıflı, ekip çalışmasına yatkın, bağımsız düşünce yeteneği gelişmiş ve özgüven sahibi teknik elemanlar yetiştirmek ve hayatı boyunca alanında kendini geliştirmeyi görev bilen bireylerin yetişmesidir.” dedi.

Üniversitede aldığı eğitimi pratiğe çevirebilen donanımlı mezunların sektör için çok önemli olduğunu ve bu amaçla uygulama ağırlıklı eğitim esaslarına dayalı bir sistemin gerekliliğine inandıklarını vurgulayan Rektör Karademir, üniversite öğrencilerinin makine, elektronik, robotik ve tekstil alanlarına yönelik BUTGEM laboratuvar ve altyapısından yararlanmasının sektöre ve iş ortamına hazır yetkin bireylerin yetişmesine katkı sağlayacağını belirtti.