Anasayfa » Haberler » Amerika’da Eğitim Fırsatları Semineri

Amerika’da Eğitim Fırsatları Semineri

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Mimar Sinan Yerleşkesi Erguvan Salonda Amerika’da Eğitim Fırsatları konulu seminer düzenlendi.

Southern University Türkiye Temsilcisi Bilgisayar Bilimleri Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Osman Kandıra ve Lisansüstü Öğrenci Koordinatörü Dr. Mohammad Abdus Salam’ın katılımlarıyla gerçekleşen seminerde öğrencilere Southern University hakkında bilgi verilmesinin ardından yurtdışında yüksek lisans ve doktora fırsatları ve şartları hakkında bilgiler aktarıldı. Ayrıca seminerin ilerleyen bölümlerinde Dr. Mohammad Abdus Salam “Protocol Development in Wireless Sensor Networks” başlıklı sunumunda öğrencilere
Kablosuz Algılayıcı Ağlarında Protokol Geliştirme ile ilgili yapmış olduğu çalışmalar ve konudaki güncel gelişmeler hakkında paylaşımlarda bulundu. Sunumunun sonunda öğrencilere katılımları için teşekkür eden Salam, “Teknik bir üniversite olan BTÜ ile ortak projeler geliştirmek ve siz gençlerin dinamizminden faydalanarak güzel işler ortaya koymak bizleri çok mutlu edecektir.” dedi.