Anasayfa » Haberler » Bursa AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun’dan BTÜ’ye Ziyaret

Bursa AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun’dan  BTÜ’ye Ziyaret

Bursa AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’i Mimar Sinan Yerleşkesindeki makamında ziyaret etti. Ziyarette BTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurettin Acır, Genel Sekreter Prof. Dr. Sami İmamoğlu ve SKS Daire Başkanı Azam Ay da hazır bulundu.

Darbe girişiminin bastırılması sonrası gelişen süreçte Bursa Teknik Üniversitesine tahsis edilen Bursa Orhangazi Üniversitesi kampüsü, özel öğrenciler konusu ve Kestel’de yapılacak olan kampüs çalışmaları konusunda bilgi alan Başkan Torun, BTÜ’nün kuvvetli ve seçkin bir üniversite olması yolunda her türlü desteği vermeye devam edeceklerini ifade etti.

BTÜ Öğrenci Merkezinde kurulmuş olan şehitler köşesi ve resim sergisini inceleyen Başkan Torun, ismi Şehit Ömer Halisdemir Camii olarak değiştirilecek olan üniversite camisini de ziyaret etti. Aynı zamanda 21 Ekim Cuma günü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun teşrif edecekleri Akademik Açılış Programı konusunda da fikir alışverişi yapıldı.

Yaşanan darbe teşebbüsü sonrası bütün ülkenin olduğu gibi Bursa Teknik Üniversitesi’ninde hızla normal yoluna ve programına devam ettiğini ifade eden Rektör Karademir, “Kestel de inşaa edilecek kampüs projelerinde malum darbe teşebbüsü nedeniyle kaçınılmaz olarak kısmi bir öteleme olmuştur. Ancak program tüm hızı ile devam etmektedir.” dedi.