Anasayfa » Haberler » Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’den BTÜ’ye Ziyaret

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’den BTÜ’ye Ziyaret

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’i makamında ziyaret etti. Ziyarette BTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurettin Acır ve Genel Sekreter Prof. Dr. Sami İmamoğlu da hazır bulundu.

Rektör eşliğinde öncelikle BTÜ Mimar Sinan Yerleşkesini gezen Başkan Edebali, üniversite içerisinde 15 Temmuz Şehitleri anısına oluşturulan anı köşesini ziyaret etti. Başkan, anı köşesinin ülkede yaşanan elim hadiselerin her daim hatırlanması ve gençlerimizin bu bilinçle kenetlenerek vatan için çalışmalarına vesile olması yönüyle önem ifade ettiğini belirtti. Muharrem ayı olması vesilesiyle öğrencilere aşure dağıtan BTÜ Genç Girişimciler Topluluğu Başkan Edebali ve ekibine aşure ikramında bulundu. Edebali yeni yerleşkenin BTÜ’ye ve yeni başlayan öğrencilere de hayırlı olması dileklerinde bulundu. Başkan Edebali; “FETO-PYD ile mücadelede biz 2014’te bu üniversitede yapılan yanlış inşaatları mühürleyerek kararlı bir duruş başlatmıştık. Şimdi bu mekanların gerçek sahiplerine, BTÜ’ye verildiğini ve gerçek eğitimin yapıldığını görmek son derece memnun edici bir durum” ifadelerinde bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Rektör Prof. Dr. Arif Karademir’de yeni yerleşke ve beklenmedik şekilde artan öğrenci sayısıyla sorumluluklarının arttığını belirtti. “Sayın Başkanımız herzaman BTÜ için destek ve katkı yapmıştır. Çok teşekkür eder, kentsel dönüşümde kolaylıklar dileriz. BTÜ’de bir aile olarak her zaman öncelikle şehrimizin hizmetindedir” diyen Rektör Karademir, “Mimar Sinan Yerleşkesi BTÜ için kısa dönem fiziki açıdan bir rahatlama getirmiştir. Ancak orta vadede yeni mekanların oluşturulması genç ve büyüyen BTÜ için kaçınılmaz bir gerçektir.” ifadesinde bulundu.