Anasayfa » Haberler » BTÜ’de Kayıt Dönemi Başladı

BTÜ’de Kayıt Dönemi Başladı

2016 - 2017 Yerleştirme Puanlarına göre tüm kontenjanlarını dolduran Bursa Teknik Üniversitesi’nde (BTÜ)   yeni öğrencilerin kayıt işlemlerine başlandı.

BTÜ Yıldırım Yerleşkesinde 15 Ağustos itibariyle başlayan yüz yüze kayıt süreci (15 Ağustos Elektrik Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Makine Mühendisliği İngilizce, 16 Ağustos Gıda Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Orman Endüstri Mühendisliği, Orman Mühendisliği, 17 Ağustos Şehir ve Bölge Planlama, Lif ve Polimer Mühendisliği, Uluslararası Ticaret ve Lojistik, 18 Ağustos Kimya, Kimya Mühendisliği, Metalürji ve Malzeme Mühendisliği) 19 Ağustos’a kadar devam edecek. İsteyen öğrenciler 12 - 16 Ağustos tarihleri arasında Elektronik kayıt gerçekleştirebilecek. Kayıt süresince bölüm akademisyenleri öğrencilere merak ettikleri konularda yardımcı olurken Bursa dışından gelen öğrencilerin terminalde karşılanarak yönlendirilmesi de sağlanacak.

Güz yarıyılının başlamasıyla birlikte 19-20 Eylül tarihlerinde İngilizce yeterlilik sınavı yapılacak olup öğrencilere şehri ve üniversiteyi tanıtıcı oryantasyon etkinlikleri düzenlenecektir.