Anasayfa » Haberler » BTÜ Öğrencilerinden Anlamlı Bağış

BTÜ Öğrencilerinden Anlamlı Bağış

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığınca düzenlenen 52. Kütüphane Haftası etkinlikleri çerçevesinde Anadolu'nun ücra köşelerinden gelen taleplere BTÜ Kültürel Etkileşim Topluluğu öncülüğünde öğrencilerimizden anlamlı destek geldi.

Her yıl Anadolu'nun değişik yörelerinden gelen taleplere kayıtsız kalmayan öğrencilerimiz, bu yıl da Bitlis’in Ahlat İlçesi Taşharman Köyü ilk ve Ortaokulu'ndan gelen isteklere kulak verdi ve miniklerin dileklerini gerçekleştirmek için kolları sıvadı. Öğrenciler kendi üretimleri olan kitap ayraçlarını kendi aralarında satarak, biriktirdikleri parayla bağış yaptıkları okul öğrencilerinin seviyelerine göre genel kültür, TEOG hazırlık gibi çeşitli kaynak ve kitapları seçerek satın aldı. Kitapları gönderime hazır hale getiren öğrenciler kitapların yanına bir mektup yazıp eklediler.

Yapmış oldukları bu anlamlı eylemle Bursa'dan Bitlis'e gönül köprüsü kuran BTÜ öğrencileri, abi ve ablaları olarak minik kardeşlerine yazdıkları mektupta, onlara başarılı bir gelecek dilediklerini ve  onları BTÜ öğrencileri arasında görmekten büyük mutluluk duyacaklarını ifade etti.