Anasayfa » Haberler » BTÜ Aday Öğretmenleri Konuk Etti

BTÜ Aday Öğretmenleri Konuk Etti

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Yıldırım Yerleşkesi Konferans Salonunda, Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü Yıldırım Rehberlik ve Araştırma Merkezi bünyesinde çeşitli etkinliklere katılan 180’in üzerinde stajyer öğretmene BTÜ tanıtım sunumu gerçekleştirildi.

BTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurettin Acır’ın açılış konuşmasını yaptığı sunuma, BTÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanı Yener Emer, Yıldırım Şehit Öğretmen Kubilay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sadık Solduk ve Ertuğrulgazi Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Kaya da katılımda bulundular.

BTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurettin Acır, aday öğretmenlere yönelik konuşmasında; öğretmenlerin eğitimin ana unsuru ve kontrol mekanizması konumunda olduğunu belirterek, “Ciddi bir sorumluluk yüklenmektesiniz, bu sorumluluğun bilincinde olarak yetiştireceğiniz nesilleri doğru bir şekilde hayata hazırlamak için kendinizi sürekli geliştirmeniz ve değişen şartlarla uyum içinde olmanız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Şehit Öğretmen Kubilay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sadık Solduk ise eğitimde tecrübenin önemine yönelik konuşmasının ardından mesleki yaşamlarının başında olan genç aday öğretmenlere başarılar dileyerek katılımlarından dolayı onlara teşekkür etti. BTÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanı Yener Emer de aday öğretmenlere, öğrencilerle yakın iletişim kurmanın ve onların kalplerine dokunmanın eğitimde çok etkili ve önemli olduğunu vurguladı. Öğrencilerle karşılıklı etkileşim içinde olmalarının gelişen teknoloji neticesinde farklı birçok kaynaktan binlerce mesaja ve bilgiye maruz kalan yeni nesli anlamaları ve kendilerini onlara adapte edebilmeleri açısından gerekli olduğunu belirtti.

Aday öğretmenlere BTÜ Basın ve Halkla İlişkiler Birimi tarafından üniversite tanıtım sunumu gerçekleştirilmesinin ardından hatıra fotoğrafı çektirildi.