Anasayfa » Haberler » BTܒden Sanayi İşbirliği Eylem Planı Hazırlığı

SANAYİCİLERDEN BTÜ’NÜN LABORATUARLARINA ÖVGÜ

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ), üniversite-sanayi işbirliği çalışmalarına hızla devam ederken, sanayi işbirliği ile ilgili eylem planı hazırlıklarına da başladı.

BTÜ’nün Osmangazi yerleşkesinde gerçekleştirilen sanayi işbirliği eylem planı hazırlık toplantısına SİAD başkanları ve yöneticileri ile iş dünyası temsilcileri katılırken, konuk işadamları BTÜ’nün laboratuarlarını da inceleme fırsatı elde ettiler.

BTÜ’nün sanayi işbirliği eylem planı hazırlık toplantısının açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen, “Bundan sonra sürekli olarak organik bağla çalışacağız. Üniversiteler özellikle de teknik üniversiteler sanayi olmadan olmaz” dedi.

Üniversite olarak kaliteli eğitime ve sanayi işbirliğine öncelik verdiklerini ifade eden Sürmen, Üniversite olarak, Araştırma Merkezi oluşturma çabalarımız sürüyor. Sadece bizim değil sanayicilerle ortak kullanacağımız bir alan olacak. Bunların yanında 2. Dereceden sanayinin ihtiyaçlarını karşılayacak girişimlerimiz sürüyor. Katma değeri yüksek, fazla yatırım yapılmamış alanlarda üs olmak için çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.

BTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şule Altun da sürdürülen çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Üniveriste-sanayi işbirliği konusunda yapılması gereken çalışmalar değerlendirildikten sonra toplantıya katılan sanayiciler ve işadamları BTÜ’nün laboratuarlarında incelemelerde bulundular. İncelemeler sırasında laboratuarlarının iş dünyasının kullanımına açık olduğunu söyleyen Rektör Prof Dr. Sürmen, tekstilden otomotiv ana ve yan sanayine, makine ve metalden plastil ve kauçuk sektörüne kadar her sektör için test imkanlarının bulunduğunu ifade etti.