Anasayfa » Haberler » BTÜ'de Gerçekleştirilen İngilizce Münazara Turnuvası Finali Nefesleri Kesti

Bursa Teknik Üniversitesi’nde Gerçekleştirilen İngilizce Münazara Turnuvası Finali Nefesleri Kesti

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) tarafından Işıklar Askeri Hava Lisesi işbirliği ile organize edilen, “Debate Anatolia 2016” Liseler ve Yüksekokullar Arası İngilizce Münazara Turnuvası Final Müsabakası ve Ödül Töreni BTÜ Yıldırım Yerleşkesinde, BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Cumhuriyet Başsavcısı Sait Gürlek ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karlık’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Dört gün boyunca 16 okuldan 30 takımın yarıştığı münazara turnuvası finalinde Işıklar Askeri Hava Lisesi’nden “Işıklar Red” ve “Işıklar White” takımları kozlarını paylaştılar. Öğrenciler büyük çekişmeye sahne olan final müsabakasında “Devlet bütçesinin büyük kısmı eğitim giderlerine tahsis edilmelidir” konusunda fikirlerini yarıştırdılar. Çekişmeli müzakerelerin ardından kazanan takımı belirlemek için toplanan jüri, uzun bir karar sürecinden sonra “Işıklar White” takımının birinci, “Işıklar Red” takımının ikinci olduğu açıklandı. Üçüncülük dördüncülük müsabakasında karşılaşan iki okuldan Ulubatlı Hasan Anadolu Lisesi “Avalanche” takımı üçüncülüğü elde ederken, Şahinkaya Koleji “The Hawks” takımı turnuvayı dördüncü olarak tamamladı.  

Ulubatlı Hasan Anadolu Lisesi “Avalanche” takımı üçüncülük kupası ve madalyalarını Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karlık’ın elinden alırken, turnuva ikincisi “Işıklar Red” takımına kupa ve madalyaları Cumhuriyet Başsavcısı Sait Gürlek tarafından verildi. İngilizce Münazara Turnuvası’nı kazanma başarısı gösteren Işıklar Askeri Hava Lisesi’nden “Işıklar White” takımına kupa ve madalyalarını BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir verdi. Rektör Karademir konuşmasında; “Genç arkadaşlarımızın mücadelesini dört gündür heyecanla takip ediyoruz. Turnuvayı kazanan “Işıklar White” takımını kutluyorum. Katılımlarından dolayı tüm yarışmacı öğrencileri ve onların burada bulunmasında büyük emekleri olan jüri mensubu öğretmen arkadaşlarımızı da gönülden tebrik ediyorum.” görüşlerini dile getirdi.