Anasayfa » Haberler » BTܒye Bahar Geldi

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Bahar Şenlikleri açılış töreniyle başladı.

Üniversitemiz Yıldırım Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen törene öğrenciler başta olmak üzere Rektörümüz Prof. Dr. Ali Sürmen ile birlikte akademik ve idari personel katıldı.

Programın açılışında öğrencilere hitap eden Rektörürümüz Sürmen, ikinci yaşını dolduran bir üniversite olarak birçok ilki gerçekleştirdiklerini vurguladı. Prof. Dr. Sürmen, başarılı olmanın sadece eğitim ve araştırmanın gereklerini yerine getirmekle olmadığına dikkat çekerken, “Modern insan tanımı artık kültürünü bilen, her kültür ve inanca saygı gösteren, toplumla bütünleşen ve ürettiklerini toplumun yararına sunabilen insan olarak algılanmaktadır” diye konuştu.

Öğrencilere kültürlü bireyler olmaları öğüdünde bulunan Rektör Sürmen, eğitim faaliyetlerinin yanı sıra, sosyal etkinlikler düzenlemek suretiyle de öğrencilere destek olmaya çalıştıklarını dile getirdi.

Etkinlik kapsamında öğrenciler adına konuşan BTÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Fatime Zehra Köse ise BTÜ çatısı altında olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Köse, “Bugün ilkini gerçekleştirdiğimiz BTÜ Bahar Şenlikleri’nin ilerleyen yıllarda daha kapsamlı yapılması adına biz öğrenciler olarak elimizden geleni yapacağız. Üniversitemiz akademik anlamda oldukça başarılı projelere imza atıyor ve bizler de bu projelerin içinde olmaktan mutluyuz. Umarım başarılarımız daim olur” ifadelerini kullandı.

Bahar Şenliklerini geleneksel hale getirmek istediklerini belirten BTÜ Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Mehmet Erman'da program hakkında detaylı bilgi verdi.

Konuşmaların ardından sırasıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi Bando Ekibi’nin konseri, Bursa Kılıç Kalkan Folklor Derneği’nin gösterisi, Bursa Yöresi Halk Oyunları Gösterisi ve Grup Mavi Düş’ ün konseri gerçekleştirildi.